ClickCease
Zaznacz stronę

Co nowego na Facebooku?

utworzone przez | paź 3, 2016 | Bez kategorii | 0 komentarzy

Na Facebooku w tym roku pojawiło się sporo różnego rodzaju nowości. O nich wszystkich zostaliśmy poinformowani podczas konferencji F8 zorganizowanej przez Marka Zuckerberga. Oto najciekawsze z nich.
[signinlocker]
Instant Articles

Ta opcja nie była dostępna wcześniej. Od kwietnia wszystkie długie teksty mogą być wyświetlane na Facebooku bez konieczności wychodzenia z aplikacji. To spore udogodnienie dla tych wszystkich, którzy lubią czytać artykuły znalezione na portalu od razu.

Facebook Surround 360

Masz ochotę na tworzenie prawdziwie sferycznych i wyraźnych filmików? Ta ciekawostka także została udostępniona na platformie GitHub.

Account Kit, czyli logowanie bez hasła

To udogodnienie ma pomóc w dotarciu do nowych użytkowników. Dzięki logowaniu za pomocą maila lub numeru telefonu nie musimy już podawać hasła do portalu i swojego konta. Mailowo lub poprzez SMS zostanie przysłany nam bowiem jednorazowy kod, który ułatwi logowanie.

Quote Sharing

Quote Sharing to coś, co pozwoli cytować danej strony internetowe. Przyda się zwłaszcza tym, którzy lubią dzielić się ze swoimi znajomymi różnymi informacjami i ciekawostkami.

Save to Facebook

Save to Facebook działa podobnie do “Zapisz link”. Umożliwia on jednak zapisywanie treści z niezależnych stron internetowych. Świetnie zastępuje aplikacje typu Pocket.

Messenger

Dzięki tej aplikacji codziennie wysyłane są miliardy wiadomości. Messenger bardzo szybko zrzuca SMSy na drugi plan, bo staje się coraz popularniejszy. Zwłaszcza od kiedy Facebook zaczął wymuszać na swoich użytkownikach korzystanie z niego.

Nowe przyciski reakcji

Pojawiły się także nowe przyciski reakcji na posty. Teraz możemy nie tylko coś “polajkować” czy oznaczyć serduszkiem, ale także na jakiś post się wkurzyć, zasmucić czy wyrazić swój podziw wielkim WOW!

Transmisje LIVE

Możliwe od jakiegoś czasu jest także stworzenie pewnego rodzaju transmisji na żywo prosto z Facebooka. Korzysta z nich coraz więcej influencerów, a także gazety czy inne media. Ta opcja zacznie powoli wypierać z rynku popularne do tej pory webinary, bo już wielu użytkowników korzysta z obu z nich zamiennie.

Zdjęcia 360 stopni

O możliwości tworzenia zdjęć sferycznych dowiedzieliśmy się od samego Facebooka 9 czerwca tego roku. Od tamtej pory możemy z nich korzystać i dzielić się nimi ze swoimi znajomymi. Do ich publikacji wystarczy smartfon i dowolna aplikacja tworząca tego typu zdjęcia.

Deep Text

To narzędzie, które ma działać w popularnym już Messengerze i rozumieć wpisy użytkowników. Wymieniane się wiadomościami zostanie teraz podczytywane przez Deep Text w celu jak najlepszego dopasowania treści do danych osób. Dzięki temu będą nam podsuwane coraz lepiej wyskalowane treści na naszym feedzie.

Jak widać nowości jest całkiem sporo, a Facebook wcale nie ma zamiaru przystawać w wymyślaniu kolejnych. Wiele z narzędzi i aplikacji zapewnia nam nie tylko rozrywkę czy nowe doświadczenia, ale także wiedzę, która jest najcenniejsza. Facebook dba bowiem o to, by nie marnować naszego czasu i zapewniać nam wszystko w jak najwyższej jakości.

[/signinlocker]

fota2Autor: Michał Babiak
CEO SemStar sp. z o. o.

Moją misją jest zwiększenie poziomu świadomości przedsiębiorców dotyczącą marketingu internetowego oraz wszystkich osób zainteresowanych tą tematyką tak aby mogli czerpać nieustanne korzyści finansowe oraz rozwojowe z dobra internetu, odróżniając tym samym błędne informacje i usługi, które uniemożliwiają rozwój i osiągnięcie sukcesu.

Internet jest bardzo zaśmiecony, uważam że aktualne informacje dostępne w sieci, szkoleniach, książkach, prasie oraz przekazywane przez agencje reklamowe manipulują branżą, dostarczają potencjalnie wartościowe informacje oraz usługi ale tak naprawdę sprowadzają przedsiębiorców na złą drogę, wykorzystując ich niewiedzę. Narażają tym samym na duże koszty, błędne doświadczenia, utratę klientów a nawet zamknięcie firmy.

Głównym celem moich działań, jest pomoc i wsparcie udzielone jak największej ilości przedsiębiorstw i osób, które prowadzą swoje działania w internecie albo mają dopiero w planach rozwój swojej firmy i zarabianie pieniędzy w sieci. Tym samym podnieś poziom życia dzięki zdobytej wiedzy i korzyści finansowych wygenerowanych przez świadczone usługi.

Pomogłem już setką przedsiębiorstw, realizując i nadzorując setki kampanii. Wykorzystuje do tego swoją wiedzę i doświadczenie zdobywane w czasie 11 letniej praktyki zawodowej. Zrealizowałem kampanie z wydanym budżetem przekraczającym kilka milionów złotych. Pracowałem jako główny specjalista od marketingu w największych korporacjach oraz agencjach reklamowych w Polsce i Europie osiągając spektakularne sukcesy o, których można przeczytać w internecie oraz w zakładce doświadczenie.

Cieszę się z każdego sukcesu i radości swoich Klientów oraz Osób czerpiących wiedzę z moich materiałów. Ich zadowolenie nieustannie motywuje mnie do dalszego rozwoju i pracy. Głównie kieruje się wartościami takimi jak dobro, prawda i zaufanie.

Archiwa