ClickCease

Co w 2009 roku?

utworzone przez | Gru 19, 2008 | Bez kategorii | 0 komentarzy

Nie, nie… Jeszcze mi się nic nie pomyliło. Nadal mamy rok 2008, ale już za kilka dni to się zmieni. Końcówka roku to jednak często czas na refleksje… Na podsumowania znowu przyjdzie czas z początkiem nowego już roku.

[signinlocker]

Na rynku wyszukiwarek w Polsce, działo się w tym roku dość sporo. Reklama okazuje się obecnie najszybciej rozwijającym się segmentem reklamy internetowej-według badań PwC. Jak myślicie na co możemy liczyć już w kolejnym, nadchodzącym roku?

Ostatnio przeczytałem ciekawy artykuł o prognozach rozwoju reklamy internetowej w roku 2009. Prognozy te dotyczą jednak rynku amerykańskiego-nie zmienia to faktu, że polecam tę lekturę. W raporcie zwrócono uwagę na stosunkowo stabilny rozwój marketingu w wyszukiwarkach w następnym roku pomimo rosnącej recesji w USA. Mierzalność marketingu w wyszukiwarkach okazuje się mieć ogromną siłę i przewagę. Czy jest to zaskakujące w dobie spowolnienia gospodarczego w pewnym stopniu? Jedno jest pewne-marketerzy wydając pieniądze na reklamę będą chcieli przedstawienia widocznych efektów i rezultatów tej reklamy.

Co jednak z badaniami rynku polskiego? O te, niestety nie jest prosto… Niejeden z nas na pewno chciałby się z takowymi zapoznać. Możemy się jednak cieszyć, bo w porównaniu z latami poprzednimi opracowań takich badań powstaje coraz więcej! Znane są Wam badania CubeGroup? Starano się tam zbadać wpływ informacji znalezionych w wyszukiwarkach na decyzje zakupowe użytkowników jak również powiązania reklamy offline i online.

Nasze prognozy są takie, że w roku 2009 zarówno SEO jak i marketing w wynikach sponsorowanych wyszukiwarek powinien rozwijać się pomyślnie i bez problemów. Jego udział w rynku reklamy bez wątpliwości będzie stale wzrasta. Miejmy nadzieję, że prognozy te się sprawdzą, a my wszyscy zostaniemy świadkami coraz większych i coraz ciekawszych kampanii wyszukiwarkowych-tego życzymy Wam i sobie.

A propo życzeń, cóż możemy powiedzieć…

Kochani, życzymy Wam radosnych, wesołych, zdrowych Świąt Bożego Narodzenia, spędzicie je w gronie ciepłej, rodzinnej atmosfery. Niech Gwiazdor będzie dla Was hojny, bo przecież wszyscy byliśmy grzeczni. 🙂

Niech Sylwester będzie szampański i udany, a Nowy Rok szczęśliwy, pełen miłości i oby przyniósł nam wszystkim wiele sukcesów.

A bardziej po branżowemu-wysokich pozycji w wyszukiwarkach, wysokich Pageranków, wyedukowanych klientów! 🙂 Wysokiej ilości wyświetleń i kliknięć, wysokich dochodów i nowych pomysłów na zwiększenie efektywności i zasięgu reklamy. Wysokich pozycji i dużego zasięgu, wysokiego Wyniku Jakości, niskiego CPC, wykorzystania całego potencjału wyników sponsorowanych – nawet takiego, o jakim byśmy nie pomyśleli. Wysokich konwersji, wysokiego ROI, udanych analiz. Ciekawych projektów, efektywnych testów i analiz, jak najmniej elementów, które doprowadzają użytkowników do szewskiej pasji. To na tyle-każdy znajdzie coś dla siebie. 🙂

Wesołych Świąt i do siego Roku! 🙂

[/signinlocker]

fota2Autor: Michał Babiak
CEO SemStar sp. z o. o.

Moją misją jest zwiększenie poziomu świadomości przedsiębiorców dotyczącą marketingu internetowego oraz wszystkich osób zainteresowanych tą tematyką tak aby mogli czerpać nieustanne korzyści finansowe oraz rozwojowe z dobra internetu, odróżniając tym samym błędne informacje i usługi, które uniemożliwiają rozwój i osiągnięcie sukcesu.

Internet jest bardzo zaśmiecony, uważam że aktualne informacje dostępne w sieci, szkoleniach, książkach, prasie oraz przekazywane przez agencje reklamowe manipulują branżą, dostarczają potencjalnie wartościowe informacje oraz usługi ale tak naprawdę sprowadzają przedsiębiorców na złą drogę, wykorzystując ich niewiedzę. Narażają tym samym na duże koszty, błędne doświadczenia, utratę klientów a nawet zamknięcie firmy.

Głównym celem moich działań, jest pomoc i wsparcie udzielone jak największej ilości przedsiębiorstw i osób, które prowadzą swoje działania w internecie albo mają dopiero w planach rozwój swojej firmy i zarabianie pieniędzy w sieci. Tym samym podnieś poziom życia dzięki zdobytej wiedzy i korzyści finansowych wygenerowanych przez świadczone usługi.

Pomogłem już setką przedsiębiorstw, realizując i nadzorując setki kampanii. Wykorzystuje do tego swoją wiedzę i doświadczenie zdobywane w czasie 11 letniej praktyki zawodowej. Zrealizowałem kampanie z wydanym budżetem przekraczającym kilka milionów złotych. Pracowałem jako główny specjalista od marketingu w największych korporacjach oraz agencjach reklamowych w Polsce i Europie osiągając spektakularne sukcesy o, których można przeczytać w internecie oraz w zakładce doświadczenie.

Cieszę się z każdego sukcesu i radości swoich Klientów oraz Osób czerpiących wiedzę z moich materiałów. Ich zadowolenie nieustannie motywuje mnie do dalszego rozwoju i pracy. Głównie kieruje się wartościami takimi jak dobro, prawda i zaufanie.

Archiwa