ClickCease

GoogleMon-recenzja

utworzone przez | Lut 21, 2010 | Bez kategorii | 0 komentarzy

W dzisiejszym poście kolejna recenzja, jednego z narzędzi dla pozycjonerów. Jest to narzędzie służące do monitorowania haseł w Google.

Ten projekt już działa, choć może nie każdy o nim słyszał. Niestety, jest to jednak płatne narzędzie dla pozycjonerów. Jednak na dobry początek, kiedy będzie rozpoczynać naszą przygodę z GoogleMon dostaniemy gratis. Będzie do 10 zł. Dzięki nim, będziemy mogli sprawdzić możliwości systemu, zastanowić się czy spełnia on nasze oczekiwania, czy jesteśmy z niego zadowoleni, a także czy chcemy skorzystać z niego w przyszłości. Jeśli tak, będziemy musieli w kolejnych krokach zapłacić za skorzystanie z narzędzia.
[signinlocker]
Obecnie narzędzie dla pozycjonerów GoogleMon oferuje nam sprawdzanie pozycji, monitorowanie parametru site: według wyszukiwarki Google oraz monitorowanie ilości linków link: prowadzących do naszego serwisu według witryny Yahoo.

Pieniądze nie są tutaj ogromną wadą, gdyż za sprawdzenie każdego z parametrów o których wspomnieliśmy wyżej nie płacimy wiele-dokładnie są to trzy grosze. W cenie 10 zł, które dostajemy jak bonus możemy więc sprawdzić naprawdę wiele. Może to być, np. około 10 fraz przez miesiąc. Kiedy prezent się skończy, a my nadal chcemy korzystać z narzędzia musimy wykupić abonament poprzez pre-paid. Fajne jest to, że swoje konto zasilamy o taką kwotę jaką chcemy lub jaką akurat posiadamy.

Należy tutaj wspomnieć, że GoogleMon w porównaniu z innymi tego typu narzędziami jest bardzo proste w obsłudze. Nie ma tam zbędnej grafiki, bajerów. Dzięki temu nie mamy problemu w jego obsłudze, strony ładują się szybko, bez problemu dodajemy domeny, następnie frazy, a później pozostaje nam monitorowanie.

Muszę również wspomnieć o prezentacji danych, to kolejna niezwykle ważna kwestia. Nieważne co chcemy sprawdzić, wszystkie dane zostaną nam przedstawione na prostym wykresie. I tutaj przyszedł w końcu czas na przedstawienie pierwszej zauważonej przez nas wady. Jeśli mamy wiele różnych fraz, generuje nam się odpowiednia ilość do tego zbędnych, oddzielnych wykresów. Naszym zdaniem, twórcy GoogleMon powinny zastanowić się nad tą prezentacją, można by przedstawić wszystko na jednym wykresie lub w tabeli.

Nie zapomniano również o historii. Przedstawiona jest ona w wynikach sortowania według miesięcy. Tu kolejna niewielka wada, brak historii z większego zakresu czasowego.

Kolejna fajna opcja, związana jest troszkę z socjal mediami. Wyniki z pozycjonowania można bowiem udostępniać publicznie. Jest to interesujące, przede wszystkim dlatego, że owe dane można przedstawić choćby swoim klientom.

Ciekawi nas niezmiernie, jak sprawa serwisu będzie wyglądać dalej, gdyż jest on dość świeży, ma dopiero kilka miesięcy. Twórcy jednak zapewniają, że cały czas będzie on rozwijany według potrzeb użytkowników. Super, że każdy z nas może zgłaszać swoje sugestie oraz pomysły poprzez wszelkiego rodzaju wiadomości, komentarze czy ankiety.

A Wy jak oceniacie ten serwis?
[/signinlocker]

fota2Autor: Michał Babiak
CEO SemStar sp. z o. o.

Moją misją jest zwiększenie poziomu świadomości przedsiębiorców dotyczącą marketingu internetowego oraz wszystkich osób zainteresowanych tą tematyką tak aby mogli czerpać nieustanne korzyści finansowe oraz rozwojowe z dobra internetu, odróżniając tym samym błędne informacje i usługi, które uniemożliwiają rozwój i osiągnięcie sukcesu.

Internet jest bardzo zaśmiecony, uważam że aktualne informacje dostępne w sieci, szkoleniach, książkach, prasie oraz przekazywane przez agencje reklamowe manipulują branżą, dostarczają potencjalnie wartościowe informacje oraz usługi ale tak naprawdę sprowadzają przedsiębiorców na złą drogę, wykorzystując ich niewiedzę. Narażają tym samym na duże koszty, błędne doświadczenia, utratę klientów a nawet zamknięcie firmy.

Głównym celem moich działań, jest pomoc i wsparcie udzielone jak największej ilości przedsiębiorstw i osób, które prowadzą swoje działania w internecie albo mają dopiero w planach rozwój swojej firmy i zarabianie pieniędzy w sieci. Tym samym podnieś poziom życia dzięki zdobytej wiedzy i korzyści finansowych wygenerowanych przez świadczone usługi.

Pomogłem już setką przedsiębiorstw, realizując i nadzorując setki kampanii. Wykorzystuje do tego swoją wiedzę i doświadczenie zdobywane w czasie 11 letniej praktyki zawodowej. Zrealizowałem kampanie z wydanym budżetem przekraczającym kilka milionów złotych. Pracowałem jako główny specjalista od marketingu w największych korporacjach oraz agencjach reklamowych w Polsce i Europie osiągając spektakularne sukcesy o, których można przeczytać w internecie oraz w zakładce doświadczenie.

Cieszę się z każdego sukcesu i radości swoich Klientów oraz Osób czerpiących wiedzę z moich materiałów. Ich zadowolenie nieustannie motywuje mnie do dalszego rozwoju i pracy. Głównie kieruje się wartościami takimi jak dobro, prawda i zaufanie.

Archiwa