ClickCease

IAB 2008

utworzone przez | Cze 8, 2009 | Bez kategorii | 0 komentarzy

IAB Polska w końcu udostępniło roczny raport wykorzystania Internetu w Polsce. Poświęcony jest on również rynkowi reklamowemu i wydatkom reklamowym w polskim Internecie. Jest on ciekawy, można z niego dowiedzieć się wile interesujących informacji o szczegółach dotyczących Internautów w Polsce czy trendach na rynku reklamowym w Polsce i na świecie: od SEM-u po Social Media Marketing.
[signinlocker]
Wartość polskiego rynku reklamy online w Polsce w 2008 r. wyniosła 1,17 mld zł. W porównaniu z rokiem 2007 jest to ogromny wzrost, bo aż o 57 %! Największą jego część tworzy rynek reklamy graficznej, jednak jej udział spadł o 2 %. W tym samym czasie wzrósł udział marketingu w wyszukiwarkach ( SEM) – z 20 do 23 proc.

Udział marketingu w wyszukiwarkach wyniósł około 23%. Daje to sumę wydatków rocznych na SEM na poziomie 270 mln złotych. Wydatki te wzrosły aż o 84 %! Współcześnie marketing w wyszukiwarkach stał się najszybciej rosnącą częścią reklamy online w Polsce.

Można zauważyć więc, że coraz większe znaczenie w ocenie efektywności kampanii na świecie mają oprócz zwiększenia ilości ruchu internetowego na stronie takie wskaźniki jak: wskaźnik konwersji czy też zwrot z inwestycji.

Badania SEMPO udowadniają, że marketing w wyszukiwarkach współcześnie wykorzystywany jest przy zwiększaniu sprzedaży oraz świadomości marki. Firmy mające do 500 pracowników wykorzystują marketing w wyszukiwarkach do sprzedaży produktów bezpośrednio na świecie, wzrostu lub zmiany świadomości marki, pozyskiwania potencjalnych klientów i zamknięcie transakcji, kierowania ruchu na reklamowaną stronę, pozyskiwania potencjalnych klientów dla swoich dystrybutorów w sieci czy promowania informacji i form edukacyjnych. Natomiast firmy mające więcej niż 500 pracowników na to samo pytanie odpowiadali: do wzrostu/zmiany świadomości marki, sprzedaży produktów bezpośrednich na świecie, pozyskiwania potencjalnych klientów i zamknięcia transakcji, kierowania ruchu na reklamowaną stronę, pozyskiwania potencjalnych klientów dla swoich dystrybutorów w sieci, prowadzenia informacji i form edukacyjnych. (odpowiedzi podawane są w kolejności od tej która miała najwięcej głosów, do tej która miała ich najmniej)

Raport z tego roku posiada również kilka nowych sekcji, które jeszcze nigdy nie znalazły się w raporcie lub po prostu nie były w nim tak rozwinięte. Są to między innymi: targetowanie behawioralne, usability, marketing szeptany, mobile marketing.

Jeżeli chcesz zapoznać się z raportem w całości odsyłamy do mediamikser.pl. Tam można pobrać plik bez rejestracji. Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego będziemy mogli pobrać raport ze strony IAB Polska.
[/signinlocker]

fota2Autor: Michał Babiak
CEO SemStar sp. z o. o.

Moją misją jest zwiększenie poziomu świadomości przedsiębiorców dotyczącą marketingu internetowego oraz wszystkich osób zainteresowanych tą tematyką tak aby mogli czerpać nieustanne korzyści finansowe oraz rozwojowe z dobra internetu, odróżniając tym samym błędne informacje i usługi, które uniemożliwiają rozwój i osiągnięcie sukcesu.

Internet jest bardzo zaśmiecony, uważam że aktualne informacje dostępne w sieci, szkoleniach, książkach, prasie oraz przekazywane przez agencje reklamowe manipulują branżą, dostarczają potencjalnie wartościowe informacje oraz usługi ale tak naprawdę sprowadzają przedsiębiorców na złą drogę, wykorzystując ich niewiedzę. Narażają tym samym na duże koszty, błędne doświadczenia, utratę klientów a nawet zamknięcie firmy.

Głównym celem moich działań, jest pomoc i wsparcie udzielone jak największej ilości przedsiębiorstw i osób, które prowadzą swoje działania w internecie albo mają dopiero w planach rozwój swojej firmy i zarabianie pieniędzy w sieci. Tym samym podnieś poziom życia dzięki zdobytej wiedzy i korzyści finansowych wygenerowanych przez świadczone usługi.

Pomogłem już setką przedsiębiorstw, realizując i nadzorując setki kampanii. Wykorzystuje do tego swoją wiedzę i doświadczenie zdobywane w czasie 11 letniej praktyki zawodowej. Zrealizowałem kampanie z wydanym budżetem przekraczającym kilka milionów złotych. Pracowałem jako główny specjalista od marketingu w największych korporacjach oraz agencjach reklamowych w Polsce i Europie osiągając spektakularne sukcesy o, których można przeczytać w internecie oraz w zakładce doświadczenie.

Cieszę się z każdego sukcesu i radości swoich Klientów oraz Osób czerpiących wiedzę z moich materiałów. Ich zadowolenie nieustannie motywuje mnie do dalszego rozwoju i pracy. Głównie kieruje się wartościami takimi jak dobro, prawda i zaufanie.

Archiwa