ClickCease

Instrukcja zakładania celi w nowym interfejsie Google Analytics

utworzone przez | Cze 1, 2011 | Bez kategorii | 0 komentarzy

W poprzednim artykule (z resztą trochę spóźnionym) pisaliśmy o nowym interfejsie Google Analytics. Nie zabrakło tam wielu informacji o nowych funkcjonalnościach, zmianach w obrębie raportów. To właśnie raporty są jedną z najważniejszych zmian w narzędziu.
[signinlocker]
Znaczącą zmianą (i docenianą przez nas-także polecamy) jest modyfikacja w obrębie zakładania celów w Google Analytics. Dziś temu tematowi poświęcamy cały post, gdyż jest to jedna z najważniejszych funkcjonalności tego narzędzia. Opiszemy Wam krok po kroku jak założyć nowe cele w nowym interfejsie.

Wielu z Was może mieć problem choćby z odnalezieniem miejsca, gdzie cel może zostać założony, kiedy jakieś już kiedyś pojawiły się-naprawdę nie jest to proste zadanie. Przyjrzyj się więc proponowanej przez nas instrukcji.

1. Logując się na swoje konto Google Analytics przechodzimy do ustawień konta (jeśli mamy ich kilka, wybieramy te które w danym momencie nas interesuje).
2. Następnie wybieramy profil, na którym będziemy pracować.
3. W kolejnym kroku należy przejść do zakładki nazwanej: cele.
4. Tworzymy nowy cel.

Krótka, zwięzła i na temat-a jaka przydatna, prawda? Kolejny aspekt, który należy poruszyć to sposoby tworzenia celu, gdyż są one aż cztery.

Pierwszym z nich jest adres url. Ten sposób znamy już z poprzedniej wersji narzędzia. Dzięki niemu możemy stworzyć cel na podstawie adresu url.

Kolejnym sposobem jest czas spędzony na witrynie. I tym sposób poznaliśmy już prędzej. Ten cel tworzymy na podstawie czasu spędzonego na witrynie przez użytkownika.

Inną metodą jest znana z poprzedniego interfejsu i polega na tworzeniu celu na podstawie ilości odsłon na odwiedziny.

Ostatni typ jest całkowicie nowy. Pozwala on na tworzenie celu za pomocą zdarzeń czyli eventów-bo i z taką nazwą możemy mieć do czynienia. Jeśli zdecydujemy się na tę formę tworzenia celu musimy wiedzieć, że będzie on powstawał na podstawie kategorii (np. dla wszystkich zwierząt z kategorii ssaki), akcji (np. celem będzie odtworzenie filmu czyli akcja, “Play”), etykiety (np. cel może zostać stworzony tylko dla tych zwierząt, które mają więcej niż 5 liter w wyrazie) i wartości (np. dla nazw konkretnego ssaka).
[/signinlocker]

fota2Autor: Michał Babiak
CEO SemStar sp. z o. o.

Moją misją jest zwiększenie poziomu świadomości przedsiębiorców dotyczącą marketingu internetowego oraz wszystkich osób zainteresowanych tą tematyką tak aby mogli czerpać nieustanne korzyści finansowe oraz rozwojowe z dobra internetu, odróżniając tym samym błędne informacje i usługi, które uniemożliwiają rozwój i osiągnięcie sukcesu.

Internet jest bardzo zaśmiecony, uważam że aktualne informacje dostępne w sieci, szkoleniach, książkach, prasie oraz przekazywane przez agencje reklamowe manipulują branżą, dostarczają potencjalnie wartościowe informacje oraz usługi ale tak naprawdę sprowadzają przedsiębiorców na złą drogę, wykorzystując ich niewiedzę. Narażają tym samym na duże koszty, błędne doświadczenia, utratę klientów a nawet zamknięcie firmy.

Głównym celem moich działań, jest pomoc i wsparcie udzielone jak największej ilości przedsiębiorstw i osób, które prowadzą swoje działania w internecie albo mają dopiero w planach rozwój swojej firmy i zarabianie pieniędzy w sieci. Tym samym podnieś poziom życia dzięki zdobytej wiedzy i korzyści finansowych wygenerowanych przez świadczone usługi.

Pomogłem już setką przedsiębiorstw, realizując i nadzorując setki kampanii. Wykorzystuje do tego swoją wiedzę i doświadczenie zdobywane w czasie 11 letniej praktyki zawodowej. Zrealizowałem kampanie z wydanym budżetem przekraczającym kilka milionów złotych. Pracowałem jako główny specjalista od marketingu w największych korporacjach oraz agencjach reklamowych w Polsce i Europie osiągając spektakularne sukcesy o, których można przeczytać w internecie oraz w zakładce doświadczenie.

Cieszę się z każdego sukcesu i radości swoich Klientów oraz Osób czerpiących wiedzę z moich materiałów. Ich zadowolenie nieustannie motywuje mnie do dalszego rozwoju i pracy. Głównie kieruje się wartościami takimi jak dobro, prawda i zaufanie.

Archiwa