ClickCease

inVideo na YouTube-może się Wam przydać

utworzone przez | Cze 1, 2010 | Bez kategorii | 0 komentarzy

Nie wiecie czym jest inVideo w aplikacji YouTube? Spodziewaliśmy się tego, że część z Was nie jeszcze nie poznała tego narzędzia, ponieważ nie jest ona jeszcze tak popularne, jak powinno być, gdyż-naszym zdaniem-jest to jedna z ciekawszych form reklamy na YouTube.

Na początek oczywiście odpowiedź na pytanie: co to właściwie jest? inVideo w aplikacji YouTube jest formą reklamy graficznej bądź też tekstowej, która wyświetlana jest w dolnej części filmu. Ma ona rozmiar 480 x 70. Grafika wyświetlana w tej reklamie musi mieć format .jpg, .png lub .gif. Niektórzy chcą jednak eksperymentować i starają się wyświetlać grafikę w formacie Flash. Rozmiar takiej reklamy nie może przekroczyć 50 kb.
[signinlocker]
Niestety, reklamy inVideo nie mają możliwości wyświetlania się na wszystkich filmach, które spotykamy na YouTube. Będą one znajdować swoje miejsce tylko w filmach kanałów partnerskich Youtube, czyli tych z którymi Google podpisało umowę. Jeśli chcemy odnaleźć takie kanały, możemy posłużyć się narzędziem YouTube VideoTargeting Tool, które takie filmy powinno nam wskazać. Pokaże nam ono nie tylko takie informacje jak adresy kategorii, filmów, kanałów, ale również przewidywany potencjał dla reklamy inVideo.

Te reklamy wyświetlane są w 10 sekundzie odtwarzania nagrania. Może towarzyszyć im również statyczny obraz 300×250 wyświetlany w prawym górnym rogu podstrony filmu.

Aby stworzyć taką reklamę trzeba przejść przez trzy etapy. Pierwszy z nich to stworzenie kampanii, kolejny to dodanie miejsc docelowych w obrębie Youtube, a ostatni to dodanie kreacji.

Wielu z Was wie już pewnie jak stworzyć kampanię na YouTube. Rozpoczynamy więc od stworzenia tradycyjnej kampanii AdWords. Musimy określić jej budżet, a także kierowanie językowe-i tutaj polecamy wybrać kierowanie co najmniej na język polski oraz angielski. Następnie należy wybrać kierowanie reklamy na Sieć partnerską z opcją “Tylko tematycznie powiązane strony w wybranych miejscach docelowych i grupach odbiorców”.

Dodanie miejsc docelowych polega na stworzeniu nowej grupy reklamowej po stworzeniu-rzecz jasna-kampanii. Należy przejść do narzędzia rozmieszczania reklam i tam jako witrynę wpisać Youtube.com, natomiast jako słowo kluczowe ,,invideo”. Narzędzie pokażę nam setki miejsc docelowych. My możemy wybrać wszystkie lub wybrać miejsca docelowe do odpowiedniej grupy reklamowej.

Kolejnym krokiem jest dodanie kreacji. Dodajemy ją w narzędziu tworzenia reklam graficznych. W interfejsie AdWords tworzymy nową reklamę, a następnie wybieramy opcję: narzędzie tworzenia reklam graficznych, następnie klikamy na opcję: audio i video, tam wybieramy opcję: nieruchomy obraz inVideo. W obrębie szablonu invideo nadajemy nazwę reklamie i dodajemy kreację graficzną. Istnieje opcja dodania statycznego baneru w rozmiarze 300 x 250, który będzie towarzyszył reklamie. W przypadku tekstowej reklamy inVideo zamiast kreacji graficznej dodajemy standardową reklamę tekstową AdWords.

Teraz to co wielu interesuje pierwotnie najbardziej-koszty reklamy. Ta reklama może być wyświetlana w modelu CPC i CPM. W przypadku, kiedy zdecydujemy się na opcję CPC jej efektywność jest przeliczana również na eCPM (efektywny CPM). W przypadku inVideo rekomendowaną formą płatności jest CPM. Jest to jednak najtańsza forma reklamowa, jeśli mowa o sieci partnerskiej. W przypadku inVideo musimy się przygotować na CPC powyżej 1 zł.

I jak zawsze-w celu uzyskania większej ilości oraz bardziej szczegółowych informacji odsyłamy Was do Centrum Pomocy AdWords.

Pozdrawiamy
[/signinlocker]

fota2Autor: Michał Babiak
CEO SemStar sp. z o. o.

Moją misją jest zwiększenie poziomu świadomości przedsiębiorców dotyczącą marketingu internetowego oraz wszystkich osób zainteresowanych tą tematyką tak aby mogli czerpać nieustanne korzyści finansowe oraz rozwojowe z dobra internetu, odróżniając tym samym błędne informacje i usługi, które uniemożliwiają rozwój i osiągnięcie sukcesu.

Internet jest bardzo zaśmiecony, uważam że aktualne informacje dostępne w sieci, szkoleniach, książkach, prasie oraz przekazywane przez agencje reklamowe manipulują branżą, dostarczają potencjalnie wartościowe informacje oraz usługi ale tak naprawdę sprowadzają przedsiębiorców na złą drogę, wykorzystując ich niewiedzę. Narażają tym samym na duże koszty, błędne doświadczenia, utratę klientów a nawet zamknięcie firmy.

Głównym celem moich działań, jest pomoc i wsparcie udzielone jak największej ilości przedsiębiorstw i osób, które prowadzą swoje działania w internecie albo mają dopiero w planach rozwój swojej firmy i zarabianie pieniędzy w sieci. Tym samym podnieś poziom życia dzięki zdobytej wiedzy i korzyści finansowych wygenerowanych przez świadczone usługi.

Pomogłem już setką przedsiębiorstw, realizując i nadzorując setki kampanii. Wykorzystuje do tego swoją wiedzę i doświadczenie zdobywane w czasie 11 letniej praktyki zawodowej. Zrealizowałem kampanie z wydanym budżetem przekraczającym kilka milionów złotych. Pracowałem jako główny specjalista od marketingu w największych korporacjach oraz agencjach reklamowych w Polsce i Europie osiągając spektakularne sukcesy o, których można przeczytać w internecie oraz w zakładce doświadczenie.

Cieszę się z każdego sukcesu i radości swoich Klientów oraz Osób czerpiących wiedzę z moich materiałów. Ich zadowolenie nieustannie motywuje mnie do dalszego rozwoju i pracy. Głównie kieruje się wartościami takimi jak dobro, prawda i zaufanie.

Archiwa