ClickCease

Jak należy wpisywać zapytania do wyszukiwarki?

utworzone przez | Sty 4, 2010 | Bez kategorii | 0 komentarzy

Dziś o rzeczy prostej, ale jak bardzo przydatnej i efektownej-bo tego właśnie oczekujemy od wyszukiwarek-szybkiego, ocenianego na celujący wyszukiwania fraz, które jej wskazaliśmy. Niektórym zdarza się, bardziej regularnie bądź też nie, mieć problem z wyszukiwaniem. Skupimy się więc na wyszukiwarce Google-wiadomo dlaczego. Jest ona najbardziej popularna, a poza tym wszyscy operatorzy z tej wyszukiwarki działają również w innych wyszukiwarkach. Daje ona możliwość przeszukania stron polskich, jak i zagranicznych. Przejdźmy do sedna sprawy-jak więc szukać w Internecie tego czego potrzebujemy?
[signinlocker]
Po pierwsze zastanówmy się, czy interesuję nasz przeszukanie jedynie stron w języku polskim czy oczekujemy wyników z całego Internetu (czyt. również stron zagranicznych). Takie kategorie możemy sobie zaznaczyć w wyszukiwarce.

Pierwszym typem wyszukiwania jest to ogólne. Na przykład weźmy frazę: pozycjonowanie stron. Wyświetlą nam się oczywiście wyniki w których treści jest ta fraza bądź są one na nią linkowane. Ponadto w wynikach pojawią nam się również teksty, które w swojej treści mają tylko jedno z podanych słów, np. pozycjonowanie. Proponujemy więc w takiej sytuacji zawęzić wyniki, jedynie do stron, które mają w treści daną frazę. Użyjmy do tego cudzysłowie: ,,pozycjonowanie stron Google operatory”. Cudzysłów pozwala nam uzyskać wynik, w którym szukany tekst musi być identyczny z tym na witrynie.

Inny przykład to tzw. wyszukiwanie lokalne. Nieraz zdarzyło się Wam pewnie poszukiwać usługi zgodnie z miejscem zamieszkania. Podajemy frazę: kosmetyczka poznań lub kosmetyczki w Poznaniu. Radzimy, częściej korzystać z tej drugiej formy podawania frazy.

Szukanie strony możemy również zwęzić, do tzw. hierarchii domeny. Aby znaleźć interesującą nas frazę, jedynie w konkretnej witrynie, dodajemy operatora do wyszukiwanych słów. Schemat ten może być następujący: „site:nazwa domeny”. W tym wyszukiwaniu nie ma problemu również z działaniem cudzysłowów, jak najbardziej działają one i tu.

Podczas wyszukiwania możemy również dodawać słowo: or, które oznacza lub, np. studia niestacjonarne poznań or warszawa. W takim przypadku w efekcie możemy spodziewać się miksu stron, który będzie pasował do wyszukiwania tej frazy w Poznaniu, jak i w Warszawie.

Możemy również, usunąć z wyników dane słowo. Wykonujemy to poprzez znak ,,-”. Natomiast poprzez dodanie ,,+” informujemy wyszukiwarkę, że słowo to musi być uwzględnione, np. kotlet +szpinak.

Jeżeli chcemy wyszukać jedynie definicje danego słowa, przed szukanym pojęciem wpisujemy: define:.

Takich trików szybkiego wyszukiwania jest jeszcze więcej – z jakich Wy najczęściej korzystacie? Czy chcecie aby na naszym blogu pojawiło ich się jeszcze więcej?
[/signinlocker]

fota2Autor: Michał Babiak
CEO SemStar sp. z o. o.

Moją misją jest zwiększenie poziomu świadomości przedsiębiorców dotyczącą marketingu internetowego oraz wszystkich osób zainteresowanych tą tematyką tak aby mogli czerpać nieustanne korzyści finansowe oraz rozwojowe z dobra internetu, odróżniając tym samym błędne informacje i usługi, które uniemożliwiają rozwój i osiągnięcie sukcesu.

Internet jest bardzo zaśmiecony, uważam że aktualne informacje dostępne w sieci, szkoleniach, książkach, prasie oraz przekazywane przez agencje reklamowe manipulują branżą, dostarczają potencjalnie wartościowe informacje oraz usługi ale tak naprawdę sprowadzają przedsiębiorców na złą drogę, wykorzystując ich niewiedzę. Narażają tym samym na duże koszty, błędne doświadczenia, utratę klientów a nawet zamknięcie firmy.

Głównym celem moich działań, jest pomoc i wsparcie udzielone jak największej ilości przedsiębiorstw i osób, które prowadzą swoje działania w internecie albo mają dopiero w planach rozwój swojej firmy i zarabianie pieniędzy w sieci. Tym samym podnieś poziom życia dzięki zdobytej wiedzy i korzyści finansowych wygenerowanych przez świadczone usługi.

Pomogłem już setką przedsiębiorstw, realizując i nadzorując setki kampanii. Wykorzystuje do tego swoją wiedzę i doświadczenie zdobywane w czasie 11 letniej praktyki zawodowej. Zrealizowałem kampanie z wydanym budżetem przekraczającym kilka milionów złotych. Pracowałem jako główny specjalista od marketingu w największych korporacjach oraz agencjach reklamowych w Polsce i Europie osiągając spektakularne sukcesy o, których można przeczytać w internecie oraz w zakładce doświadczenie.

Cieszę się z każdego sukcesu i radości swoich Klientów oraz Osób czerpiących wiedzę z moich materiałów. Ich zadowolenie nieustannie motywuje mnie do dalszego rozwoju i pracy. Głównie kieruje się wartościami takimi jak dobro, prawda i zaufanie.

Archiwa