ClickCease

Jak zrobić avatar własnego ja w Sieci?

utworzone przez | Cze 26, 2010 | Bez kategorii | 0 komentarzy

Po co mi jakiś tam gravatar? Pewnie niejeden z Was po przeczytaniu tytułu posta usłyszał w myślach to pytanie lub wypowiedział je głośno. To okaże się w dzisiejszym poście, ponadto napiszemy Wam jak go stworzyć krok po kroku.
[signinlocker]
Avatar, przez niektórych nazywany również gravatar to mały obrazek pojawiający się przy nicku osoby piszącej komentarze na blogach. Jest to zdjęcie/obrazek uniwersalny, ponieważ, jeśli raz go stworzysz, masz możliwość używania go gdzie chcesz i kiedy chcesz.

A po co on Tobie? Jeśli działasz w Internecie, tu pracujesz lub po prostu udzielasz się w nim, komentujesz lub piszesz blogi to powinieneś go mieć. Przede wszystkim pozwoli Ci on wyglądać profesjonalnej, bardziej wiarygodnie, poważniej, zwiększysz zaufanie do tego co piszesz i może to dziwne-ale dasz się poznać innym użytkownikom.

Proces tworzenia własnego avatara (my wolimy tę nazwę, a Ty?) jest banalnie prosty! W pierwszym kroku wejdź na polską stronę internetową http://pl.gravatar.com , a tam kliknij w link: “Uzyskaj swojego Gravatara już dziś >>”. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami. W kolejnym kroku więc jest pora na zarejestrowanie się. Pamiętaj więc, że avatar będzie przypisany do adresu e-mail, który tam podasz. Zanim więc to zrobisz, zastanów się, który adres podać, jeśli masz ich kilka. My radzimy, nie podawać głównego adresu e-mail. Lepiej podać alternatywny, stworzony specjalnie do celu tego typu poruszania się w sieci, jak np. komentowanie blogów. Jak to po rejestracji bywa, musisz potwierdzić jej chęć klikając w link aktywacyjny wysłany na wskazany adres e-mail. Wtedy powinieneś zostać przeniesiony na serwis gravatara. Aby ostatecznie sfinalizować założenie konta musisz podać nazwę użytkownika, którą będziesz się posługiwać, a następnie sprawdzić czy jest wolna oraz zgodna z wymogami, a także wprowadzić hasło, wymyślone do celów posługiwania się kontem na stronie gravatara. Następnie powtórz hasło i zarejestruj się. Kolejny duży krok to dodanie obrazku do konta. To właśnie on będzie Twoim avatarem w sieci. Kiedy już wgrasz obrazek, np. ze swojego dysku twardego, odpowiednio postaraj się go wykadrować. W tym programie robi się to naprawdę fajnie. Kiedy zakończysz ten proces, przyjdzie czas na wybór klasyfikacji fotografii. Najprościej będzie kliknąć w wielkie “G”. Pod spodem wszystkie opcje będziesz miał jasno wyjaśnione, my już teraz podpowiadamy, że wskazana prędzej opcja w większości przypadków jest najkorzystniejsza. Gotowe! Po przejściu tych wszystkich kroków, Twój avatar będzie gotowy.

W przyszłości możesz oczywiście zarządzać swoimi avatarami na stronie. Możesz dodawać ich kilka, zmieniać. Od dziś przy Twoim komentarzu nie powinniśmy zobaczyć wielkiego G, ale efektowny obrazek lub Twoją fotografię. Nie wiesz jaki gravatar wybrać na swoją wizytówkę? Niedługo Tobie w tym pomożemy i napiszemy kilka porad jak wybrać odpowiedni avatar dla siebie!
[/signinlocker]

fota2Autor: Michał Babiak
CEO SemStar sp. z o. o.

Moją misją jest zwiększenie poziomu świadomości przedsiębiorców dotyczącą marketingu internetowego oraz wszystkich osób zainteresowanych tą tematyką tak aby mogli czerpać nieustanne korzyści finansowe oraz rozwojowe z dobra internetu, odróżniając tym samym błędne informacje i usługi, które uniemożliwiają rozwój i osiągnięcie sukcesu.

Internet jest bardzo zaśmiecony, uważam że aktualne informacje dostępne w sieci, szkoleniach, książkach, prasie oraz przekazywane przez agencje reklamowe manipulują branżą, dostarczają potencjalnie wartościowe informacje oraz usługi ale tak naprawdę sprowadzają przedsiębiorców na złą drogę, wykorzystując ich niewiedzę. Narażają tym samym na duże koszty, błędne doświadczenia, utratę klientów a nawet zamknięcie firmy.

Głównym celem moich działań, jest pomoc i wsparcie udzielone jak największej ilości przedsiębiorstw i osób, które prowadzą swoje działania w internecie albo mają dopiero w planach rozwój swojej firmy i zarabianie pieniędzy w sieci. Tym samym podnieś poziom życia dzięki zdobytej wiedzy i korzyści finansowych wygenerowanych przez świadczone usługi.

Pomogłem już setką przedsiębiorstw, realizując i nadzorując setki kampanii. Wykorzystuje do tego swoją wiedzę i doświadczenie zdobywane w czasie 11 letniej praktyki zawodowej. Zrealizowałem kampanie z wydanym budżetem przekraczającym kilka milionów złotych. Pracowałem jako główny specjalista od marketingu w największych korporacjach oraz agencjach reklamowych w Polsce i Europie osiągając spektakularne sukcesy o, których można przeczytać w internecie oraz w zakładce doświadczenie.

Cieszę się z każdego sukcesu i radości swoich Klientów oraz Osób czerpiących wiedzę z moich materiałów. Ich zadowolenie nieustannie motywuje mnie do dalszego rozwoju i pracy. Głównie kieruje się wartościami takimi jak dobro, prawda i zaufanie.

Archiwa