ClickCease

Kierowanie reklamy na YouTube

utworzone przez | Mar 2, 2009 | Bez kategorii | 0 komentarzy

Rzadko poruszamy tutaj temat YouTube. A szkoda, bo jest to super aplikacja, którą naprawdę bardzo lubimy i cenimy. Poza tym jest ona bardzo popularna, zdarza się z niej korzystać praktycznie każdemu. Toteż właśnie dziś postanowiliśmy napisać co nieco o tej darzonej sympatią aplikacji.

Skupimy się więc na pytaniu: jak kierować reklamę na YouTube? Dokładniej napiszemy o tym w jaki sposób dodać reklamę do Youtube z poziomu konta AdWords i jakie formy reklamowe są na Youtube dostępne. Przejdźmy więc do szczegółów.
[signinlocker]
Kampanie reklamową na YouTube będziemy tworzyć podobnie jak każdą inną kampanię kierowaną na miejsca docelowe w Sieci Partnerskiej Google.

Jeżeli zaplanowaliśmy stworzyć kampanię kierowaną tylko na określone lokalizacje w obrębie Youtube musimy postępować według schematu. Pierwszym krokiem jest dodanie nowej kampanii w intefejsie AdWords. W tym celu należy wybrać opcję: zacznij od miejsc docelowych. Później dodajemy nową grupę reklamową do chcianej kampanii, musimy również potwierdzić wybór kierowania reklamy na język polski i lokalizację Polska. Tworzymy tekst reklamowy lub też dodajemy inną formę reklamy w przypadku, kiedy chcemy mieć inną przekaz reklamowy niż tekstowy. Kolejna część to wybór miejsc docelowych. Musimy dotrzeć do opcji: kieruj reklamę: identyfikacja miejsc docelowych i wybrać wyświetl adresy URL. W obrębie tej opcji wybieramy youtube, wpisując nazwę Youtube.com. W tym momencie powinniśmy kliknąć: sprawdź dostępne miejsca docelowe. Pokaże nam się wtedy dostępne miejsce wyboru w obrębie Youtube jak również witryny sieci partnerskiej Google, które wyświetlają filmiki z Youtube. Na samym dole powinien pokazać nam się również wybór dostępnych miejsc docelowych, które umożliwiają emisję reklam inVideo. Czyli takich, które wyświetlają się na filmiku. Kolejnym korkiem jest wybór miejsca docelowego poprzez dodanie go do kampanii. Kliknięcie w opis danego miejsca docelowego pozwala przejść do opisu reklamy wyświetlanej w ramach tego miejsca docelowego jak również do samej przykładowej reklamy związanej z tym miejscem docelowym. Kiedy chcemy emitować reklamę tylko w niektórych miejscach na YouTube, pamiętajmy aby z listy wybranych miejsc docelowych usunąć YouTube.com. Później wybieramy model cenowy reklamy (CPC jeżeli chcemy płacić za kliknięcia i CPM jeżeli chcemy płacić za 1000 wyświetleń). W kolejnym kroku będziemy określać nasz dzienny budżet reklamowy i maksymalną stawkę za reklamę.

Ważne jest, aby wiedzieć, że podczas tworzenia kampanii Google AdWords kierowanej na miejsce docelowe możemy wykorzystać również funkcjonalność łączenia słów kluczowych i miejsc docelowych kampanii online. Aby mogło się tak stać musimy w obrębie kampanii Google AdWords dodać grupę reklamową w której dodamy miejsce docelowe (czyli youtube.com w tym przypadku), słowa kluczowe (zgodnie z wzorem tworzenia kampanii AdWords w Sieci Partnerskiej: kilkanaście ogólnych słów kluczowych).

Cały ten proces podczas czytania postu może wydawać się dość skomplikowany. Nie bójmy się jednak tworzenia takiej kampanii, gdyż w praktyce, robiąc wszystko spokojnie, krok po kroku proces ten naprawdę nie jest trudny. Każdy bez problemu może sobie z łatwością z nim poradzić.
Powodzenia!
[/signinlocker]

fota2Autor: Michał Babiak
CEO SemStar sp. z o. o.

Moją misją jest zwiększenie poziomu świadomości przedsiębiorców dotyczącą marketingu internetowego oraz wszystkich osób zainteresowanych tą tematyką tak aby mogli czerpać nieustanne korzyści finansowe oraz rozwojowe z dobra internetu, odróżniając tym samym błędne informacje i usługi, które uniemożliwiają rozwój i osiągnięcie sukcesu.

Internet jest bardzo zaśmiecony, uważam że aktualne informacje dostępne w sieci, szkoleniach, książkach, prasie oraz przekazywane przez agencje reklamowe manipulują branżą, dostarczają potencjalnie wartościowe informacje oraz usługi ale tak naprawdę sprowadzają przedsiębiorców na złą drogę, wykorzystując ich niewiedzę. Narażają tym samym na duże koszty, błędne doświadczenia, utratę klientów a nawet zamknięcie firmy.

Głównym celem moich działań, jest pomoc i wsparcie udzielone jak największej ilości przedsiębiorstw i osób, które prowadzą swoje działania w internecie albo mają dopiero w planach rozwój swojej firmy i zarabianie pieniędzy w sieci. Tym samym podnieś poziom życia dzięki zdobytej wiedzy i korzyści finansowych wygenerowanych przez świadczone usługi.

Pomogłem już setką przedsiębiorstw, realizując i nadzorując setki kampanii. Wykorzystuje do tego swoją wiedzę i doświadczenie zdobywane w czasie 11 letniej praktyki zawodowej. Zrealizowałem kampanie z wydanym budżetem przekraczającym kilka milionów złotych. Pracowałem jako główny specjalista od marketingu w największych korporacjach oraz agencjach reklamowych w Polsce i Europie osiągając spektakularne sukcesy o, których można przeczytać w internecie oraz w zakładce doświadczenie.

Cieszę się z każdego sukcesu i radości swoich Klientów oraz Osób czerpiących wiedzę z moich materiałów. Ich zadowolenie nieustannie motywuje mnie do dalszego rozwoju i pracy. Głównie kieruje się wartościami takimi jak dobro, prawda i zaufanie.

Archiwa