ClickCease

Kolejna dawka polecanych książek-to warto przeczytać!

utworzone przez | Mar 15, 2011 | Bez kategorii | 0 komentarzy

Dłuższy już czas temu mieliśmy okazje przedstawić Wam kilka książek z którymi polecamy się Wam zapoznać. Dziś kolejny podobny post. Przedstawimy w nim również kilka wartościowych lektur na kolejnych kilka tygodni. Będą one poruszały takie tematy jak zachowania konsumentów, marketing i branding. Warto się z nimi zapoznać, bo oprócz suchej teorii, przedstawiają również wiele przykładów i badań.
[signinlocker]
-Why we buy? – Paco Underhill – znajdziemy w niej informacje i przykłady o zachowaniu klientów w sklepach online i offline, obserwacje klientów, które pozwalają na wprowadzenie zmian w sklepie, jak zachowują się ludzie w momencie zakupów (książka zajmuje się głównie zakupami offline, ale ta przyda się również tym, którzy preferują zakupy online, bo procesy kupujących są te same),

-Predictably Irrational – Dan Ariely – mechanizmy ludzkich zachowań, czym kieruje się człowiek podczas zakupów, wiele badań i obserwacji, porady w zakresie promocji, produktów oferowanych za darmo,

-Consumer.ology – Philip Graves – wskazówki na temat psychologii konsumenta, prawdy i mity o zachowaniu klientów,

-Zakupologia. Prawdy i kłamstwa o tym, dlaczego kupujemy – Martin Lindstrom – kontrowersyjna, zajmująca się neuromarketingiem, wyjaśnienie takich kwestii, jak np. co sprawia, że przy zakupach podejmujemy dane decyzje (w ich wyjaśnieniu autor zagląda w sam środek umysłu), znaczenie podświadomości i zmysłów w procesie zakupowym,

-Made to Stick: Why Some Ideas Survive and Others Die – Chip Heath, Dan Heath – o tworzeniu zrozumiałego przekazu, na co ludzie zwracają uwagę podczas przekazu, a co jest dla nich nieistotne, przykłady kampanii o zadowalających efektach,

-BrandSimple – Allen P. Adamson – co pozwala osiągnąć sukces (na przykładzie takich marek jak HBO, BP, FedEx, Dove), jak ważna jest prostota w przekazie, przykłady strategi marek,

-The Brand Bubble: The Looming Crisis in Brand Value and How to Avoid It – John Gerzema i Edward Lebar – jak ważna jest dynamika, innowacja i kreatywność dla marek, co decyduje o zaufaniu konsumentów do danej marki, jakimi wskaźnikami i miernikami można je śledzić.

To tyle jeśli chodzi o obowiązkowe lektury z którymi każdy mający coś wspólnego z marketingiem, sprzedażą i e-commerce powinien się zapoznać. Czyta się je dość przyjemnie. Niektóre z nich zostały nawet przetłumaczone na język polski (Why we buy? – Paco Underhill, Consumer.ology – Philip Graves, Zakupologia. Prawdy i kłamstwa o tym, dlaczego kupujemy – Martin Lindstrom). Nie wiemy jednak ile oddają one od oryginału. Część z nich również może być w naszym kraju ciężko dostępna, ale przecież dla chcącego, nic trudnego.
[/signinlocker]

fota2Autor: Michał Babiak
CEO SemStar sp. z o. o.

Moją misją jest zwiększenie poziomu świadomości przedsiębiorców dotyczącą marketingu internetowego oraz wszystkich osób zainteresowanych tą tematyką tak aby mogli czerpać nieustanne korzyści finansowe oraz rozwojowe z dobra internetu, odróżniając tym samym błędne informacje i usługi, które uniemożliwiają rozwój i osiągnięcie sukcesu.

Internet jest bardzo zaśmiecony, uważam że aktualne informacje dostępne w sieci, szkoleniach, książkach, prasie oraz przekazywane przez agencje reklamowe manipulują branżą, dostarczają potencjalnie wartościowe informacje oraz usługi ale tak naprawdę sprowadzają przedsiębiorców na złą drogę, wykorzystując ich niewiedzę. Narażają tym samym na duże koszty, błędne doświadczenia, utratę klientów a nawet zamknięcie firmy.

Głównym celem moich działań, jest pomoc i wsparcie udzielone jak największej ilości przedsiębiorstw i osób, które prowadzą swoje działania w internecie albo mają dopiero w planach rozwój swojej firmy i zarabianie pieniędzy w sieci. Tym samym podnieś poziom życia dzięki zdobytej wiedzy i korzyści finansowych wygenerowanych przez świadczone usługi.

Pomogłem już setką przedsiębiorstw, realizując i nadzorując setki kampanii. Wykorzystuje do tego swoją wiedzę i doświadczenie zdobywane w czasie 11 letniej praktyki zawodowej. Zrealizowałem kampanie z wydanym budżetem przekraczającym kilka milionów złotych. Pracowałem jako główny specjalista od marketingu w największych korporacjach oraz agencjach reklamowych w Polsce i Europie osiągając spektakularne sukcesy o, których można przeczytać w internecie oraz w zakładce doświadczenie.

Cieszę się z każdego sukcesu i radości swoich Klientów oraz Osób czerpiących wiedzę z moich materiałów. Ich zadowolenie nieustannie motywuje mnie do dalszego rozwoju i pracy. Głównie kieruje się wartościami takimi jak dobro, prawda i zaufanie.

Archiwa