ClickCease

Kolejna wersja AdWords 6.5

utworzone przez | Paź 23, 2008 | Bez kategorii | 0 komentarzy

Już jakiś czas temu opublikowano nową wersję edytora Google AdWords. Niestety, nie udało nam się napisać o tym wydarzeniu. Teraz jednak opublikowano jego kolejną wersje – 6.5. Przetestowaliśmy i co nieco napiszemy Wam o tej aktualizacji. Tymczasem bardzo zachęcamy do zapoznania się z nową wersją-naszym zdaniem godną uwagi.

[signinlocker]

Nowy edytor 6.5 posiada wbudowaną opcję: Możliwe słowa kluczowe. Ma ona za zadanie pomóc osobie korzystającej z narzędzia w generowaniu nowych słów kluczowych. Podobną funkcją jest: Rozszerzanie słów kluczowych. Generuje propozycje słów kluczowych w oparciu o podane słowa lub wyrażenia.

Inna nowa funkcjonalność pomoże użytkownikom w multiplikowaniu wyrazów w celu utworzenia nowych słów kluczowych-jest to: Mnożnik słów kluczowych.

W nowej wersji łatwiejsze okazuje się również zarządzanie interfejsem i widokiem danych. Znajdziemy tam takie dobrodziejstwa jak: Autodopasowanie kolumny (poprzez dwukrotne kliknięcie w nagłówek kolumny lub pojedyncze w nagłówek i wybranie wspomnianego polecenia powoduje dopasowanie jej szerokości), Automatyczne autodopasowanie (jak nazwa wskazuje chodzi tu o automatyczne dopasowanie wszystkich kolumn naraz, wystarczy kliknąć sektor kolumn i podaną opcje), Przewijanie poziome (przewijanie widoku danych od lewej do prawej, ułatwia to użytkownikom pracę, kiedy rozdzielczość monitora nie jest wielka), selektor daty (wybieranie w kalendarzu dat zakończenia kampanii).

Okazuje się, że łatwiejsze jest również importowanie, jak i eksportowanie. Nowa wersja AdWords postawiła na udoskonalone eksportowanie do pliku HTML. Przy wyświetlaniu podsumowanie reklam razem ze słowami kluczowymi lub miejscami docelowymi za pomocą opcji Eksportuj podsumowanie raport obejmuje obecnie datę i godzinę eksportowania, walutę i inne informacje. Inna przydatna funkcjonalność to eksportowanie określonych kampanii lub grup. Była ona wówczas dostępna, jednak tylko przy eksportowaniu do pliku CSV. Obecnie nie ma problemu z korzystaniem z niej we wszystkich formatach eksportu, które są cztery.

Nie sposób nie wspomnieć również o nowych sposobach edycji. Jednym z nich jest kopiowanie tzw. szkieletów kampanii lub grup reklam. Funkcjonalność ta pozwala skopiować kampanię lub grupę reklam bez znajdujących się w niej elementów, a następnie wkleić kopię kampanii lub grupy reklam w nowe miejsce. Należy wybrać w tym celu edycje, a następnie kopiowanie specjalne. Tworzenie duplikatów przy zamianie lub dołączaniu tekstu to kolejna aktualizacja. Narzędzie pozwoli nam tworzyć kopie edytowanych elementów i modyfikować kopie zamiast oryginałów. W tym celu musimy wejść w menu narzędzia, a następnie zamień tekst i dołącz tekst.

Niektórzy w końcu doczekali się lepszego wsparcia, jeśli chodzi o kampanie kierowane na Sieć Partnerską. Jeżeli chcemy zastosować dla danej grupy reklam osobną stawkę dla Sieci Partnerskiej, wystarczy tylko określić tę stawkę na karcie Grupy reklam. W poprzedniej wersji aplikacji proces ten był nieco bardziej skomplikowany.

Edytor Google AdWords 6.5 można jak zawsze pobrać ze strony domowej tego programu. Przy aktualizowaniu tej wersji edytora nie utracimy nieopublikowanych zmian ani komentarzy. Całe konto (po jej zakończeniu) będzie znajdować się w nowej wersji AdWords.

Wypróbuj i podziel się z nami opinią.

[/signinlocker]

fota2Autor: Michał Babiak
CEO SemStar sp. z o. o.

Moją misją jest zwiększenie poziomu świadomości przedsiębiorców dotyczącą marketingu internetowego oraz wszystkich osób zainteresowanych tą tematyką tak aby mogli czerpać nieustanne korzyści finansowe oraz rozwojowe z dobra internetu, odróżniając tym samym błędne informacje i usługi, które uniemożliwiają rozwój i osiągnięcie sukcesu.

Internet jest bardzo zaśmiecony, uważam że aktualne informacje dostępne w sieci, szkoleniach, książkach, prasie oraz przekazywane przez agencje reklamowe manipulują branżą, dostarczają potencjalnie wartościowe informacje oraz usługi ale tak naprawdę sprowadzają przedsiębiorców na złą drogę, wykorzystując ich niewiedzę. Narażają tym samym na duże koszty, błędne doświadczenia, utratę klientów a nawet zamknięcie firmy.

Głównym celem moich działań, jest pomoc i wsparcie udzielone jak największej ilości przedsiębiorstw i osób, które prowadzą swoje działania w internecie albo mają dopiero w planach rozwój swojej firmy i zarabianie pieniędzy w sieci. Tym samym podnieś poziom życia dzięki zdobytej wiedzy i korzyści finansowych wygenerowanych przez świadczone usługi.

Pomogłem już setką przedsiębiorstw, realizując i nadzorując setki kampanii. Wykorzystuje do tego swoją wiedzę i doświadczenie zdobywane w czasie 11 letniej praktyki zawodowej. Zrealizowałem kampanie z wydanym budżetem przekraczającym kilka milionów złotych. Pracowałem jako główny specjalista od marketingu w największych korporacjach oraz agencjach reklamowych w Polsce i Europie osiągając spektakularne sukcesy o, których można przeczytać w internecie oraz w zakładce doświadczenie.

Cieszę się z każdego sukcesu i radości swoich Klientów oraz Osób czerpiących wiedzę z moich materiałów. Ich zadowolenie nieustannie motywuje mnie do dalszego rozwoju i pracy. Głównie kieruje się wartościami takimi jak dobro, prawda i zaufanie.

Archiwa