ClickCease

LINKI W POZYCJONOWANIU

utworzone przez | Lis 30, 2010 | Bez kategorii | 0 komentarzy

Na rynku pozycjonerskim wszystko zmienia się bardzo szybko, jak w kalejdoskopie. Nie ma tam więc określonych zasad oraz reguł. Czy widziałeś kiedyś dobry, aktualny podręcznik dotyczący tematu SEO? Wątpię. Zanim taką książkę się wyda, staje się ona nieaktualna. Jeśli więc chcemy być w tym temacie na bieżąco musi czytać aktualizowane artykuły, podręczniki online i po prostu śledzić rynek. Dziś, specjalnie z myślą o Was, taki poradnik, dotyczący linków w pozycjonowaniu.
[signinlocker]
Jeśli masz już jakieś pojęcie o pozycjonowaniu stron, wiesz pewnie, że najważniejszą czynnością, wpływającą na pozycję witryny w wynikach wyszukiwania, jest zdobywanie linków zewnętrznych, prowadzących do pozycjonowanego serwisu. Czy wiesz jednak, że nie wszystkie linki mają taką samą wartość? Każdy bowiem z inną siłą wpływa na pozycję strony w wynikach. Morał z tego taki, że należy starannie dobierać odnośniki i wybierać wartościowsze z nich. Jak tego dokonać?

Przede wszystkim, zapamiętaj zasadę pozycjonerów, która nigdy się nie zmieni-link linkowi nie równy. Udowodnione jest, że 100 linków pochodzących z katalogów są mniej wartościowe niż 100 linków z witryn o wysokiej pozycji w wyszukiwarkach oraz o podobnej tematyce do naszego serwisu. Jeśli link ma nieść nam rentowność powinien być zdobywany w tzw. naturalny sposób. Najlepszy będzie taki, który swoje pochodzenie będzie miał z innej, równie wartościowej witryny. Ważna jest tu inteligentna, sensowna treść oraz równie duża liczba dobrych linków do swojej strony. Kiedy pozyskanie będzie naturalne? Wtedy, gdy właściciel witryny sam doda nasz link na swojej stronie. Bardzo rzadko dzieje się to jednak bezinteresownie. Więc odradzamy czekać na to, bo czasem może ono okazać się bezskuteczne.

W takim razie musimy polecić Wam tzw. zaplecze pozycjonerskie. W nim umieszczamy odnośniki do pozycjonowania strony. Strony takiego zaplecza muszą oczywiście być tematycznie powiązane ze stroną główną, z tematyką witryny. Aby linki odsyłające do pozycjonowanego serwisu były równie cenne, także teksty zapleczowe powinny być wartościowe i pisane z sensem. Zaplecze również warto linkować, dzięki temu będzie również troszkę wypozycjonowane. Podnosi to wartość stron w wyszukiwarkach, a także czyni silniejszymi linki ze stron. Cóż, jeśli chodzi o tworzenie zaplecza witryny i pozycjonowanie w ten sposób, ten proces jest niestety bardzo czasochłonny. Przynosi mimo to świetne efekty. Jest to w późniejszym czasie najbardziej opłacalne oraz efektywne-dlatego uważamy, że warto.

Kiedy będziemy tworzyć zaplecze oraz zdobywać linki z różnych stron, zwróćmy uwagę na to, aby odnośniki pochodziły z jak największej liczby różnych domen, ponieważ, np. 100 linków, które są na jednej witrynie mającej dużą liczbę podstron ma bardzo małą wartość w porównaniu do 100 odnośników pochodzących z różnych domen. Jeśli to zapamiętacie, przekonacie się, że lepiej jest posiadać kilka linków z różnych domen, niż kilkadziesiąt z jednej.

Na dziś to tyle jeśli chodzi o nasz krótki poradnik. Zaglądajcie do nas, bo już wkrótce pojawi się jego druga część w której podsumujemy temat, a także napiszemy o różnych IP, opisach hiperłącza i o tym, że zdobywanie odnośników wymaga czasu. Ahoj Czytelnicy!
[/signinlocker]

fota2Autor: Michał Babiak
CEO SemStar sp. z o. o.

Moją misją jest zwiększenie poziomu świadomości przedsiębiorców dotyczącą marketingu internetowego oraz wszystkich osób zainteresowanych tą tematyką tak aby mogli czerpać nieustanne korzyści finansowe oraz rozwojowe z dobra internetu, odróżniając tym samym błędne informacje i usługi, które uniemożliwiają rozwój i osiągnięcie sukcesu.

Internet jest bardzo zaśmiecony, uważam że aktualne informacje dostępne w sieci, szkoleniach, książkach, prasie oraz przekazywane przez agencje reklamowe manipulują branżą, dostarczają potencjalnie wartościowe informacje oraz usługi ale tak naprawdę sprowadzają przedsiębiorców na złą drogę, wykorzystując ich niewiedzę. Narażają tym samym na duże koszty, błędne doświadczenia, utratę klientów a nawet zamknięcie firmy.

Głównym celem moich działań, jest pomoc i wsparcie udzielone jak największej ilości przedsiębiorstw i osób, które prowadzą swoje działania w internecie albo mają dopiero w planach rozwój swojej firmy i zarabianie pieniędzy w sieci. Tym samym podnieś poziom życia dzięki zdobytej wiedzy i korzyści finansowych wygenerowanych przez świadczone usługi.

Pomogłem już setką przedsiębiorstw, realizując i nadzorując setki kampanii. Wykorzystuje do tego swoją wiedzę i doświadczenie zdobywane w czasie 11 letniej praktyki zawodowej. Zrealizowałem kampanie z wydanym budżetem przekraczającym kilka milionów złotych. Pracowałem jako główny specjalista od marketingu w największych korporacjach oraz agencjach reklamowych w Polsce i Europie osiągając spektakularne sukcesy o, których można przeczytać w internecie oraz w zakładce doświadczenie.

Cieszę się z każdego sukcesu i radości swoich Klientów oraz Osób czerpiących wiedzę z moich materiałów. Ich zadowolenie nieustannie motywuje mnie do dalszego rozwoju i pracy. Głównie kieruje się wartościami takimi jak dobro, prawda i zaufanie.

Archiwa