ClickCease

Mapy Google już w Polsce!

utworzone przez | Mar 13, 2008 | Bez kategorii | 0 komentarzy

12 marca 2008 roku na pewno zapamiętamy na długo-szczególnie ci, którzy z niecierpliwością czekali na Mapy Google w Polsce. Właśnie dziś została wdrożona polska wersja Map Google. Możną je zobaczyć w serwisie www.mapy.google.pl.

[signinlocker]

Chociaż same mapy Polski, były tam dostępne już dawno, to nie zawierały one funkcjonalności, które dla polskiego użytkownika okazują się istotne. Jest to możliwość wyszukiwania firm i punktów użyteczności publicznej.

W tym miejscu należy zaznaczyć, że dodanie takiego punktu do tej bazy danych jest całkowicie bezpłatne. Właściciel firmy nie musi również posiadać własnej strony internetowej.

Jakie więc mamy główne funkcjonalności dostępne w nowej, polskiej wersji Google Maps?

Są to:

-moje mapy, czyli możliwość tworzenia własnych spersonalizowanych map, zawierających punkty ważne dla nas indywidualnie, swoje punkty można również udostępniać innym użytkownikom,

-wyszukaj na mapie, opcja, która pozwala na bezpośrednie wyszukiwanie adresów oraz firm na mapie, wszystko to w jednym oknie wyszukiwania (pamiętajmy jednak, że podawane zwroty powinny zostać oddzielone przecinkiem, np. Mokotów, Warszawa),

-znajdź firmy, z poziomu dwóch okien wyszukiwania możemy odnaleźć interesującą nas firmę za pomocą określenia rodzaju biznesu oraz jego lokalizacji,

-pokaż dojazd, dzięki tej funkcjonalności zaplanujemy trasę z jednego miejsca do drugiego, będziemy mogli wybrać najbardziej optymalną trasę dla preferowanego środka transportu,

-mój profil, możliwość stworzenia własnego profilu, dzielenia się informacjami z innymi użytkownikami,

-zapisane lokalizacje, dostęp do lokalizacji, które prędzej zostaną zapisane,

-drukuj/wyślij, bez problemu wydrukujemy mapę czy wyślemy ją do znajomych mailem,

-widoki, sam wybierz widok mapy, ma być satelitarna czy terenowa (?),

-link do tej strony, funkcjonalność, która pozwoli nam na tworzenie linku do dowolnego widoku strony w obrębie Google Maps, który może być przesłany mailem lub też wykorzystany do stworzenia mapki na dowolnej witryny internetowej,

-widoki wyszukiwania, mapy te możemy oglądać w widoku mapy czy widoku tekstowym,

-wyniki sponsorowane,  linki sponsorowane umieszczane w obrębie wyników wyszukiwania Google Maps,

-kontrolka nawigacyjna, kontrolki umożliwiające przybliżanie i oddalanie danego widoku w obrębie polskie wersji,

-wyniki wyszukiwania, ustalone na podstawie algorytmu,

-mapa, czyli główne okno mapy,

-ikonki firm, każda ikona pokazuje lokalizację jednej z firm przedstawionych w wynikach wyszukiwania,

-okno danych firmy, okno, które pokazuje się po kliknięciu określonego wyniku wyszukiwania (pokażą się nam takie informacje o firmie jak, np. nazwa firmy, opinie o niej, dodatkowe informacje, adres, strona internetowa, dojazd do siedziby z miejsca docelowego, godziny i dni otwarcia, akceptowane metody płatności, zdjęcia i filmy, a także możliwość zapisania adresu firmy w profilu użytkownika.

Już w kolejnym artykule-jak dodać firmę do polskiego Google Maps! 🙂 Czekajcie, cierpliwie.

[/signinlocker]

fota2Autor: Michał Babiak
CEO SemStar sp. z o. o.

Moją misją jest zwiększenie poziomu świadomości przedsiębiorców dotyczącą marketingu internetowego oraz wszystkich osób zainteresowanych tą tematyką tak aby mogli czerpać nieustanne korzyści finansowe oraz rozwojowe z dobra internetu, odróżniając tym samym błędne informacje i usługi, które uniemożliwiają rozwój i osiągnięcie sukcesu.

Internet jest bardzo zaśmiecony, uważam że aktualne informacje dostępne w sieci, szkoleniach, książkach, prasie oraz przekazywane przez agencje reklamowe manipulują branżą, dostarczają potencjalnie wartościowe informacje oraz usługi ale tak naprawdę sprowadzają przedsiębiorców na złą drogę, wykorzystując ich niewiedzę. Narażają tym samym na duże koszty, błędne doświadczenia, utratę klientów a nawet zamknięcie firmy.

Głównym celem moich działań, jest pomoc i wsparcie udzielone jak największej ilości przedsiębiorstw i osób, które prowadzą swoje działania w internecie albo mają dopiero w planach rozwój swojej firmy i zarabianie pieniędzy w sieci. Tym samym podnieś poziom życia dzięki zdobytej wiedzy i korzyści finansowych wygenerowanych przez świadczone usługi.

Pomogłem już setką przedsiębiorstw, realizując i nadzorując setki kampanii. Wykorzystuje do tego swoją wiedzę i doświadczenie zdobywane w czasie 11 letniej praktyki zawodowej. Zrealizowałem kampanie z wydanym budżetem przekraczającym kilka milionów złotych. Pracowałem jako główny specjalista od marketingu w największych korporacjach oraz agencjach reklamowych w Polsce i Europie osiągając spektakularne sukcesy o, których można przeczytać w internecie oraz w zakładce doświadczenie.

Cieszę się z każdego sukcesu i radości swoich Klientów oraz Osób czerpiących wiedzę z moich materiałów. Ich zadowolenie nieustannie motywuje mnie do dalszego rozwoju i pracy. Głównie kieruje się wartościami takimi jak dobro, prawda i zaufanie.

Archiwa