ClickCease

Naucz Google indeksować witrynę Ajax

utworzone przez | Mar 11, 2010 | Bez kategorii | 0 komentarzy

Został wprowadzony przez Google nowoczesny mechanizm. Pozwoli on użytkownikom indeksować treści witryny zbudowane za pomocą Ajax-u. Dziś nauka Google indeksowania witryny Ajax krok po kroku w nowym poście-specjalnie z myślą o Was! 🙂
[signinlocker]
W pierwszym kroku należy potwierdzić, że witryna Ajax potrafi obsługiwać mechanizm indeksowania treści Ajax czyli trzeba pokazać to robotowi Google. W tym celu powinniśmy umieścić w URL podstron witryny tokenu “#!” czyli znak ,,#” zamieniamy właśnie na ,,#!”. Poprzez to pokazujemy, że ten adres może zostać zindeksowany.

Kolejny krok to dostarczenie robotowi Google wersji HTML. Przekazana musi być ona dla poszczególnych podstron. Z racji tego, że robot ma problem z zapytaniem o adresy URL zawierające znak “#”, ale również serwer witryny miałby problem z rozpoznaniem sytuacji, w których ma przekazać robotowi wersję HTML podstrony. Dlatego właśnie robot będzie zapytywał serwer witryny Ajax o zmodyfikowany adres tej treści w celu pobrania określonej treści.

Co jednak, gdy mamy do czynienia z adresem bez znaku ,,#” w adresie? I w takim przypadku musimy sobie jakoś poradzić. W takim przypadku, jeśli chcemy aby aby podstrony były indeksowane pod swoim oryginalnym adresem, a nie tym zmodyfikowanym przez robota w headerze podstrony należy dodać tag: .

Cały proces wydaje się skomplikowany. Jednak nie jest to nic trudnego, spróbuj, a się przekonasz. Jeśli nasza krótka instrukcja, nie okazała się jednak dla Ciebie przydatna polecamy zajrzeć do Centrum Pomocy Google, gdyż tam znajdują się informacje o mechanizmie Google indeksowania treści Ajax. Można tam znaleźć również wyjaśnienie poszczególnych pojęć związanych z mechanizmem. Szczegółowe opisy znajdują się w pełnej specyfikacji Google, ale także w ich przykładach. Jeśli nie chcesz przeglądać Centrum Pomocy, pełnej specyfikacji czy przykładów to odpowiedzi na najczęstsze pytania i problemy znajdują się w sekcji FAQ.

Pozdrawiamy!
[/signinlocker]

fota2Autor: Michał Babiak
CEO SemStar sp. z o. o.

Moją misją jest zwiększenie poziomu świadomości przedsiębiorców dotyczącą marketingu internetowego oraz wszystkich osób zainteresowanych tą tematyką tak aby mogli czerpać nieustanne korzyści finansowe oraz rozwojowe z dobra internetu, odróżniając tym samym błędne informacje i usługi, które uniemożliwiają rozwój i osiągnięcie sukcesu.

Internet jest bardzo zaśmiecony, uważam że aktualne informacje dostępne w sieci, szkoleniach, książkach, prasie oraz przekazywane przez agencje reklamowe manipulują branżą, dostarczają potencjalnie wartościowe informacje oraz usługi ale tak naprawdę sprowadzają przedsiębiorców na złą drogę, wykorzystując ich niewiedzę. Narażają tym samym na duże koszty, błędne doświadczenia, utratę klientów a nawet zamknięcie firmy.

Głównym celem moich działań, jest pomoc i wsparcie udzielone jak największej ilości przedsiębiorstw i osób, które prowadzą swoje działania w internecie albo mają dopiero w planach rozwój swojej firmy i zarabianie pieniędzy w sieci. Tym samym podnieś poziom życia dzięki zdobytej wiedzy i korzyści finansowych wygenerowanych przez świadczone usługi.

Pomogłem już setką przedsiębiorstw, realizując i nadzorując setki kampanii. Wykorzystuje do tego swoją wiedzę i doświadczenie zdobywane w czasie 11 letniej praktyki zawodowej. Zrealizowałem kampanie z wydanym budżetem przekraczającym kilka milionów złotych. Pracowałem jako główny specjalista od marketingu w największych korporacjach oraz agencjach reklamowych w Polsce i Europie osiągając spektakularne sukcesy o, których można przeczytać w internecie oraz w zakładce doświadczenie.

Cieszę się z każdego sukcesu i radości swoich Klientów oraz Osób czerpiących wiedzę z moich materiałów. Ich zadowolenie nieustannie motywuje mnie do dalszego rozwoju i pracy. Głównie kieruje się wartościami takimi jak dobro, prawda i zaufanie.

Archiwa