ClickCease

O co chodzi ze stronami Google+???

utworzone przez | Gru 6, 2011 | Bez kategorii | 0 komentarzy

Pojawiła się informacja o wprowadzeniu przez firmę Google biznesowych stron nazywanych Google+. Jeśli zainteresowałeś się tą usługą koniecznie sprawdź w jaki sposób możesz ją założyć. Niestety na ten czas musimy liczyć się z tym, że nie jest ona jeszcze w pełni dostępna. Dowiedz się również jak możesz ją wykorzystać w działaniach marketingowych.
[signinlocker]
Na początek należy się dowiedzieć czym one właściwie są. Zadaniem stron Google+ jest umożliwienie firmom i markom nawiązywania kontaktów z klientami i fanami. To właśnie oni mogą polecać markę poprzez tzw. plusowanie czyli +1. Innym sposobem jest również dodawanie strony Google+ marki do swoich kręgów.

W Google+ pojawiły się już pewne strony działające w obrębie Google+. Dzięki nim mamy możliwość zobaczenia jak takie strony wyglądają. Są to na przykład: Angry Birds, Toyota, H&M, Muppets czy NBC News.

Jeśli chcesz założyć własną stronę Google+ przejdź do adresu: plus.google.com/pages/create.

Strony Google+ będą również udostępniane w obrębie wyników wyszukiwania. Ponadto będą one dostępne poprzez funkcję bezpośredniego połączenia w wyszukiwarce Google. Jeżeli będą nas interesowały aktualne i świeże informacje związane z marką, będziemy mogli szybko dotrzeć do jej Strony Google+ wpisując w wyszukiwarce jej nazwę poprzedzoną znakiem “+”.

Funkcjonalność bezpośredniego połączenia z określoną stroną Google+ ustalana jest za pomocą algorytmu, który będzie uwzględniał dopasowanie Strony Google+ do określonego zapytania, jej popularność i itp. Warto również wprowadzać powiązanie Strony Google+ z naszą stroną internetową.

Należy również umieć rozróżnić strony Google+ i profile Google+. Ich wygląd i funkcjonalność są bardzo podobne. Różnią się jednak w takich kwestiach jak: strony nie mogą dodawać osób do kręgów, dopóki te osoby nie dodadzą ich najpierw albo o nich nie wspomną, strony można tworzyć dla wielu różnych podmiotów, a profile zaś są stworzone tylko dla osób, domyślnym ustawieniem strony Google+ jest publiczne pokazywanie treść, strony posiadają +1, ale nie mogą ich dawać innym stronom czy też treściom w Internecie, poprzez strony nie można grać w gry, nie mają one opcji udostępniania w „kręgach rozszerzonych”, nie otrzymują powiadomień przez pocztę e-mail, SMS-y ani na pasku Google, nie mogą brać udziału w spotkaniach na urządzeniach przenośnych oraz strony lokalne mają specjalne pola ułatwiające innym osobom znajdowanie fizycznych lokalizacji firm.

Niedługo przekonamy się jaka strategia kryje się za Google+, co się z nim wiąże, jakie są oczekiwania z nim związane i itp.
[/signinlocker]

fota2Autor: Michał Babiak
CEO SemStar sp. z o. o.

Moją misją jest zwiększenie poziomu świadomości przedsiębiorców dotyczącą marketingu internetowego oraz wszystkich osób zainteresowanych tą tematyką tak aby mogli czerpać nieustanne korzyści finansowe oraz rozwojowe z dobra internetu, odróżniając tym samym błędne informacje i usługi, które uniemożliwiają rozwój i osiągnięcie sukcesu.

Internet jest bardzo zaśmiecony, uważam że aktualne informacje dostępne w sieci, szkoleniach, książkach, prasie oraz przekazywane przez agencje reklamowe manipulują branżą, dostarczają potencjalnie wartościowe informacje oraz usługi ale tak naprawdę sprowadzają przedsiębiorców na złą drogę, wykorzystując ich niewiedzę. Narażają tym samym na duże koszty, błędne doświadczenia, utratę klientów a nawet zamknięcie firmy.

Głównym celem moich działań, jest pomoc i wsparcie udzielone jak największej ilości przedsiębiorstw i osób, które prowadzą swoje działania w internecie albo mają dopiero w planach rozwój swojej firmy i zarabianie pieniędzy w sieci. Tym samym podnieś poziom życia dzięki zdobytej wiedzy i korzyści finansowych wygenerowanych przez świadczone usługi.

Pomogłem już setką przedsiębiorstw, realizując i nadzorując setki kampanii. Wykorzystuje do tego swoją wiedzę i doświadczenie zdobywane w czasie 11 letniej praktyki zawodowej. Zrealizowałem kampanie z wydanym budżetem przekraczającym kilka milionów złotych. Pracowałem jako główny specjalista od marketingu w największych korporacjach oraz agencjach reklamowych w Polsce i Europie osiągając spektakularne sukcesy o, których można przeczytać w internecie oraz w zakładce doświadczenie.

Cieszę się z każdego sukcesu i radości swoich Klientów oraz Osób czerpiących wiedzę z moich materiałów. Ich zadowolenie nieustannie motywuje mnie do dalszego rozwoju i pracy. Głównie kieruje się wartościami takimi jak dobro, prawda i zaufanie.

Archiwa