ClickCease

PODSUMOWANIE ROKU 2009-MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

utworzone przez | Sty 18, 2010 | Bez kategorii | 0 komentarzy

W dzisiejszym artykule skupimy się na podsumowywaniu, bo przecież styczeń to najlepszy czas na tego rodzaju czynności. Mało na naszym blogu wspominaliśmy do tej pory o mediach społecznościowych, co nie oznacza, że nie przyglądamy się im bacznie. Dziś więc pierwszy artykuł dotyczący tego tematu, a mianowicie-podsumowanie roku 2009 dotyczące serwisów społecznościowych. Skupimy się na tych dwóch głównych obecnie w Polsce, między którymi idzie zauważyć zaciętą walkę o użytkownika-Facebook’u i Naszej Klasie.
[signinlocker]
Uważamy, że socjal marketing odgrywa w Polsce coraz większą rolę, dlatego naprawdę warto częściej przyglądać się bliżej temu tematowi. Już w minionym roku można było zauważyć ogromny zachwyt portalem naszaklasa.pl, rosnącą popularność Facebook’a czy zachwyt użytkowników nad mikroblogami, ale również coraz częstszą edukacje właśnie z zakresu socjal marketingu. Już w roku 2008 mówiło się, że jest on rokiem społeczności. Ten zdecydowanie stokrotnie bardziej był… też rokiem społeczności.

Z miesiąca na miesiąc w poprzednim roku rosła liczba użytkowników portali społecznościowych. Zdecydowanie największą popularnością cieszył się portal naszaklasa.pl. Nic nie jest w stanie go przebić. O wiele niższe notowania, natomiast drugie z kolei zajmuje fotka.pl. Kolejny okazuje się popularny już za granicą Facebook, który przychodzi obecnie dynamiczną ekspansje. W październiku ilość jego użytkowników była nawet większa niż na witrynie fotka.pl, co pozwoliło mu zająć drugie miejsce, po naszejklasie.pl, jednak aby dogonić i ją wiele mu jeszcze brakowało…

Obecnie właściciele kont na portalach społecznościowych, nie skupiają się już jak kiedyś na budowaniu zasięgu. Najważniejsza okazuje się dla nich efektownie rozwijana tam oferta czy szukanie skutecznych sposobów monetyzacji.

Reasumując jednak temat portalu Facebook, nie pobił on jeszcze naszejklasy.pl-choć takie głosy pojawiły się już jakiś dłuższy okres temu. Badania Megapanel PBI/Gemius pokazują, że jej wzrosty lub utrzymywanie poziomu popularności pokazuje, że jest ona nadal uwielbianym przez Polaków portalem. Jednak w październiku ubyło jej aż pól miliona fanów. Tyle samo osób dołączyło do Facebooka. Bitwa się jednak chyba rozpoczęła…

Z Facebooka obecnie na całym świecie korzysta 316 mln internautów, z czego ponad 1,24 mln pochodzi z Polski. To właśnie w Polsce liczba tych użytkowników wzrasta najszybciej. Jednak w październiku użytkowników Facebooka w naszym kraju było już ponad 2,4 miliona osób!

My nie mamy już wątpliwości, że Facebook zagraża innym portalom, a także mikroblogom. Równie skutecznie Facebook niedługo będzie walczył o reklamodawców. Jeśli więc nie macie tam jeszcze swojego profilu, może warto się o niego postarać?
[/signinlocker]

fota2Autor: Michał Babiak
CEO SemStar sp. z o. o.

Moją misją jest zwiększenie poziomu świadomości przedsiębiorców dotyczącą marketingu internetowego oraz wszystkich osób zainteresowanych tą tematyką tak aby mogli czerpać nieustanne korzyści finansowe oraz rozwojowe z dobra internetu, odróżniając tym samym błędne informacje i usługi, które uniemożliwiają rozwój i osiągnięcie sukcesu.

Internet jest bardzo zaśmiecony, uważam że aktualne informacje dostępne w sieci, szkoleniach, książkach, prasie oraz przekazywane przez agencje reklamowe manipulują branżą, dostarczają potencjalnie wartościowe informacje oraz usługi ale tak naprawdę sprowadzają przedsiębiorców na złą drogę, wykorzystując ich niewiedzę. Narażają tym samym na duże koszty, błędne doświadczenia, utratę klientów a nawet zamknięcie firmy.

Głównym celem moich działań, jest pomoc i wsparcie udzielone jak największej ilości przedsiębiorstw i osób, które prowadzą swoje działania w internecie albo mają dopiero w planach rozwój swojej firmy i zarabianie pieniędzy w sieci. Tym samym podnieś poziom życia dzięki zdobytej wiedzy i korzyści finansowych wygenerowanych przez świadczone usługi.

Pomogłem już setką przedsiębiorstw, realizując i nadzorując setki kampanii. Wykorzystuje do tego swoją wiedzę i doświadczenie zdobywane w czasie 11 letniej praktyki zawodowej. Zrealizowałem kampanie z wydanym budżetem przekraczającym kilka milionów złotych. Pracowałem jako główny specjalista od marketingu w największych korporacjach oraz agencjach reklamowych w Polsce i Europie osiągając spektakularne sukcesy o, których można przeczytać w internecie oraz w zakładce doświadczenie.

Cieszę się z każdego sukcesu i radości swoich Klientów oraz Osób czerpiących wiedzę z moich materiałów. Ich zadowolenie nieustannie motywuje mnie do dalszego rozwoju i pracy. Głównie kieruje się wartościami takimi jak dobro, prawda i zaufanie.

Archiwa