ClickCease

Raporty godzinowe w AdWords

utworzone przez | Lut 8, 2010 | Bez kategorii | 0 komentarzy

Bardzo mało osób wykorzystuje raporty godzinowe podczas optymalizacji kampanii AdWords. Dziwię się, bo są one naprawdę interesujące. Mają do nich dostęp wszyscy użytkownicy na poziomie grupy reklamowej, kampanii, a także całego konta. Kiedy tego typu raporty mogą nam się przydać? Szczególnie w sytuacjach, kiedy nie mamy zbyt dużych funduszy przeznaczonych na budżet reklamowy i nie możemy pozwolić sobie na reklamowanie się na wszystkie zapytania interesujących nas słów kluczowych.
[signinlocker]
Raporty godzinowe pozwolą uzyskać nam takie informacje jak: zmienia się koszt kliknięcia w kampanii, zmienia się CTR kampanii, zmienia się nasz udział w wyświetleniach w ciągu dnia, zarządzać dostępnym budżetem w ciągu dnia, ustawiać targetowanie czasowe kampanii.

Jeśli więc nasz budżet nie jest za bardzo rozbudowany i jesteśmy zmuszeni do zarządzania nim, na podstawie wspomnianej analizy możemy zdecydować się na dwa typy ustawień.

Możemy zdecydować się więc na ustawienie takiego targetowania godzinowego, aby kampania chodziła w tych momentach, kiedy konkurencja jest najniższa. Aby to ustawić należy wejść w interfejsie AdWords w kampanie, następnie ustawienia, później nacisnąć ustawienia zaawansowane, a w ostatniej kolejności harmonogram wyświetleń reklam. Innym pomysłem jest zmniejszanie stawek w momentach, kiedy konkurencja jest najwyższa i zwiększanie w tych momentach, kiedy jest ona najniższa. Daje to możliwość zdobycia największej części tańszego ruchu. W interfejsie AdWords musimy więc przejść do kampanii, następnie ustawień i ustawień zaawansowanych, później jak w kwestii powyższej również do harmonogramu wyświetlania reklam, a na końcu nacisnąć dostosowywanie stawek.

Na koniec chcemy podpowiedzieć Wam również jak stworzyć takowy raport godzinowy AdWords. Jest to bardzo proste! Przede wszystkim musimy przejść do sekcji nazwanej: raporty. Tam wybieramy jeden z trzech możliwych raportów: skuteczność grupy reklam, skuteczność kampanii bądź skuteczność konta. Kiedy go wybierzemy, otrzymujemy możliwość pokazywania danych godzinowych. W tym celu musimy znajdować się w sekcji: wyświetl (jednostka czasu). Plusem narzędzia, jest fakt, że dane mogą zostać wyświetlane oddzielnie dla poszczególnych dni lub też agregowane. Prawda, że nie jest to skomplikowane?

Szkoda, że raporty godzinowe w AdWords nie są jeszcze tak popularne, jak byśmy tego chcieli. Są one bowiem, naprawdę przydatnym narzędziem w pracy. My polecamy korzystanie z tego narzędzia.
[/signinlocker]

fota2Autor: Michał Babiak
CEO SemStar sp. z o. o.

Moją misją jest zwiększenie poziomu świadomości przedsiębiorców dotyczącą marketingu internetowego oraz wszystkich osób zainteresowanych tą tematyką tak aby mogli czerpać nieustanne korzyści finansowe oraz rozwojowe z dobra internetu, odróżniając tym samym błędne informacje i usługi, które uniemożliwiają rozwój i osiągnięcie sukcesu.

Internet jest bardzo zaśmiecony, uważam że aktualne informacje dostępne w sieci, szkoleniach, książkach, prasie oraz przekazywane przez agencje reklamowe manipulują branżą, dostarczają potencjalnie wartościowe informacje oraz usługi ale tak naprawdę sprowadzają przedsiębiorców na złą drogę, wykorzystując ich niewiedzę. Narażają tym samym na duże koszty, błędne doświadczenia, utratę klientów a nawet zamknięcie firmy.

Głównym celem moich działań, jest pomoc i wsparcie udzielone jak największej ilości przedsiębiorstw i osób, które prowadzą swoje działania w internecie albo mają dopiero w planach rozwój swojej firmy i zarabianie pieniędzy w sieci. Tym samym podnieś poziom życia dzięki zdobytej wiedzy i korzyści finansowych wygenerowanych przez świadczone usługi.

Pomogłem już setką przedsiębiorstw, realizując i nadzorując setki kampanii. Wykorzystuje do tego swoją wiedzę i doświadczenie zdobywane w czasie 11 letniej praktyki zawodowej. Zrealizowałem kampanie z wydanym budżetem przekraczającym kilka milionów złotych. Pracowałem jako główny specjalista od marketingu w największych korporacjach oraz agencjach reklamowych w Polsce i Europie osiągając spektakularne sukcesy o, których można przeczytać w internecie oraz w zakładce doświadczenie.

Cieszę się z każdego sukcesu i radości swoich Klientów oraz Osób czerpiących wiedzę z moich materiałów. Ich zadowolenie nieustannie motywuje mnie do dalszego rozwoju i pracy. Głównie kieruje się wartościami takimi jak dobro, prawda i zaufanie.

Archiwa