ClickCease

Sieć reklamowa AdMob – jak tworzyć reklamy?

utworzone przez | Lip 3, 2011 | Bez kategorii | 0 komentarzy

Nie wiesz co to AdMob? Jest to sieć reklamowa powiązana z urządzeniami mobilnymi, kupiona jakiś czas temu przez Google. Niektórzy domagali się artykułu o prowadzeniu kampanii reklamowej w tej sieci. Jest i on.

W rozwinięciu tematu musimy przedstawić czym właściwie jest AdMob. Najprościej określić ją jako sieć reklamową, dzięki której wyświetlamy reklamy w obrębie urządzeń mobilnych, takich jak tablety czy smartfony. Obejmuje ona ogromną ilość aplikacji, stron mobilnych w których wyświetlane są reklamy graficzne oraz tekstowe.
[signinlocker]
W Polsce zasięg AdMob staje się coraz większy, jej popularność wzrasta w zaskakującym tempie. Obecnie jest to kilkaset tysięcy nowych użytkowników miesięcznie. Ich największa część posługuje się systemem Android.

Podczas tworzenia reklamy w tej sieci musimy pamiętać o tym, że istnieją w jej obrębie dwie główne formy reklamowe. Pierwszą z nich są reklamy graficzne, które występują w różnych rozmiarach. Ich wielkość zależy od urządzenia na którym zostają wyświetlone. Drugi typ to reklamy tekstowe, które mogą zawierać logo i krótki tekst. Należy również wiedzieć, że obie formy emitowane są w modelu CPC czyli opłaty za kliknięcie.

Teraz pora przedstawić kolejny szereg form-kierowania reklamy. W AdMob wyróżniamy kierowanie na system operacyjny, wybranego producenta telefonów, obsługiwanie wybranej wersji java i Flash, wybrany model telefonu, kierowanie geograficzne, kierowanie na rodzaj ruchu internetowego.

W tym momencie pewnie zaczynacie zastanawiać się co można reklamować w obrębie AdMoba? Przede wszystkim są to aplikację do pobrania na telefon lub tablet oraz stronę mobilną. Jeśli chodzi o aplikacji, kliknięcie na reklamę powinno zaprowadzić nas do aplikacji w Appstorze lub Android Market. W przypadku strony mobilnej przejście dzieje się również w momencie kliknięcia na reklamę.

A co jeśli nie masz aplikacji ani strony mobilnej? Nie jest to współcześnie żadnym problem, gdyż powstaje coraz więcej narzędzi, które pozwalają na proste i szybkie tworzenie przez użytkowników aplikacji oraz wszelkich stron mobilnych. Jedną z takich stron jest kreator aplikacji Android. Pozwoli on tworzyć aplikację dostępne na systemie Android, bez znajomości jakiegokolwiek kodowania. Inną stroną, którą możemy polecić są strony Google dla urządzeń mobilnych. Mają one na celu pomóc użytkownikowi szybko stworzyć prostą witrynę przyjazną dla urządzeń mobilnych. Tego rodzaju strony oraz aplikacje zazwyczaj są wystarczające w procesie promocji niewielkiego biznesu.

Reklama AdMob jednak kosztuje. O tym czy zostanie ona wyświetlona decyduje aukcja. Każdy reklamodawca poddany jest rankingowi, który kieruje są dwoma wskaźnikami: klikalności i ofertową za kliknięcie. Najlepiej jeśli klikalność kreacji jest wysoka, wtedy też wysoka staje się stawka ofertowa oraz ranking. Zwiększa się wtedy prawdopodobieństwo wyświetlenia reklamy. Stawka faktycznie płacona za kliknięcie będzie najczęściej niższa niż nasza stawka ofertowa za kliknięcie jest jednocześnie stawką, którą faktycznie płacimy za kliknięcie. Stawka minimalna wynosi około 0,04$.

Budżet reklamowy i tutaj ustalany jest na poziomie kampanii. Minimalny budżet dzienny wynosi 10$. Po przejściu do kampanii będziemy mieli wgląd do podstawowych statystyk wyświetleń, kliknięć czy stawek reklamy. Nie ma tam również problemu ze stworzeniem dokładniejszych raportów. Mogą one wskazywać na jakich treściach wyświetlała się nasza reklama. Nieważne, czy raport ten jest dzienny, tygodniowy, miesięczny czy roczny.

Aby utworzyć te kampanię należy założyć konto na stronie Admob.com. Aby mogła ona powstać należy prowadzić dane rozliczeniowe czy dodać środki do kampanii.

Jeśli promujesz pobranie takiej aplikacji pamiętaj, że to reklamy tekstowe lepiej sprawdzają się podczas promocji aplikacji, kreacje powinny zawierać informację o akcji, której oczekujemy od użytkownika. Warto kampanię rozbudowywać w taki sposób, aby powstawało jak najwięcej grup reklamowych.

Jeśli coś jest dla Ciebie niejasne, zapraszamy do zapoznania się z Centrum Pomocy AdMob dostępne pod adresem: helpcenter.admob.com.
[/signinlocker]

fota2Autor: Michał Babiak
CEO SemStar sp. z o. o.

Moją misją jest zwiększenie poziomu świadomości przedsiębiorców dotyczącą marketingu internetowego oraz wszystkich osób zainteresowanych tą tematyką tak aby mogli czerpać nieustanne korzyści finansowe oraz rozwojowe z dobra internetu, odróżniając tym samym błędne informacje i usługi, które uniemożliwiają rozwój i osiągnięcie sukcesu.

Internet jest bardzo zaśmiecony, uważam że aktualne informacje dostępne w sieci, szkoleniach, książkach, prasie oraz przekazywane przez agencje reklamowe manipulują branżą, dostarczają potencjalnie wartościowe informacje oraz usługi ale tak naprawdę sprowadzają przedsiębiorców na złą drogę, wykorzystując ich niewiedzę. Narażają tym samym na duże koszty, błędne doświadczenia, utratę klientów a nawet zamknięcie firmy.

Głównym celem moich działań, jest pomoc i wsparcie udzielone jak największej ilości przedsiębiorstw i osób, które prowadzą swoje działania w internecie albo mają dopiero w planach rozwój swojej firmy i zarabianie pieniędzy w sieci. Tym samym podnieś poziom życia dzięki zdobytej wiedzy i korzyści finansowych wygenerowanych przez świadczone usługi.

Pomogłem już setką przedsiębiorstw, realizując i nadzorując setki kampanii. Wykorzystuje do tego swoją wiedzę i doświadczenie zdobywane w czasie 11 letniej praktyki zawodowej. Zrealizowałem kampanie z wydanym budżetem przekraczającym kilka milionów złotych. Pracowałem jako główny specjalista od marketingu w największych korporacjach oraz agencjach reklamowych w Polsce i Europie osiągając spektakularne sukcesy o, których można przeczytać w internecie oraz w zakładce doświadczenie.

Cieszę się z każdego sukcesu i radości swoich Klientów oraz Osób czerpiących wiedzę z moich materiałów. Ich zadowolenie nieustannie motywuje mnie do dalszego rozwoju i pracy. Głównie kieruje się wartościami takimi jak dobro, prawda i zaufanie.

Archiwa