ClickCease

Używasz optymalizatora witryn Google? część 1

utworzone przez | Maj 5, 2007 | Bez kategorii | 0 komentarzy

W dzisiejszych czasach wielu z nas nie wyobraża sobie pracy czy nawet prostych, codziennych czynności bez narzędzi Google. Skupmy się więc tym razem na optymalizatorze witryny Google. Co prawda, jest on stosowany rzadziej, ale naprawdę jest godny uwagi. Dlaczego? Naszym zdaniem jest to interesujące i przydatne narzędzie-poświęćmy więc i mu troszkę naszej uwagi.

[signinlocker]

Co możemy dzięki niemu zrobić? Optymalizator Witryny Google umożliwia nam jednoczesne testowanie kilku wersji witryny pod kątem konwersji poszczególnych wersji i oczekiwanego zwrotu, który ma nam przynieść inwestycja. Jak on działa? Kiedy my przeprowadzamy swojego rodzaju eksperyment, narzędzie to gromadzi wtedy dane o ruchu internetowym, następnie analizuje je. My w informacji zwrotnej dostajemy raport w formie graficznej. Określa on propozycje zmian do wprowadzenia na danej stronie internetowej.

To tyle jeśli chodzi o to w czym wspomniany optymalizator mógłby nam się przydać. W tej części chciałbym Państwu przybliżyć kilka podstawowych informacji, które warto wiedzieć, a nawet może i powinno się znać, jeśli chcę się z niego skorzystać.

Przede wszystkim Optymalizator Witryny Google napędzany jest silnikiem Google Analytics. Co to oznacza w praktyce? Używa go po prostu do swoich analiz. Aby móc z niego skorzystać, musimy mieć spełniony jeden konieczny warunek. Jest to konto optymalizatora witryny. Aby można było je założyć, konieczne będzie oczywiście konto Google AdWords. Nie musimy z niego korzystać, wystarczy je po prostu posiadać. Kolejna cenna informacja to fakt, że analizowane przez nas narzędzie umożliwia pokazywanie temu samemu użytkownikowi tej samej wersji danej podstrony. Przy tym nie ma znaczenia, kiedy ten ją odwiedzi. Google podkreśla również, że korzystanie z tej witryny nie wpływa w żaden sposób na wyniki jakości strony docelowej przy kampanii AdWords czy na pozycje strony w wynikach wyszukiwania.

Na dokładność i wiarygodność danych w narzędziu wpływa również kilka czynników. Są to pewne zasady, takie jak: jak najdłuższy czas przeprowadzania doświadczenia,  jak największa liczba objętych badaniem użytkowników, jak największe różnice w testowanych wersjach podstron czy jak najwyższa liczba odsłon generowanych podczas doświadczenia. Jak widać im wyższe, im większe, im więcej-tym lepiej.

Jeśli chodzi o czas trwania eksperymentu to będzie on dłuższy jeśli: w naszym teście zawrzemy jak największą liczbę odmian podstron, im większe wymogi, co do dokładności uzyskiwanych danych zawrzemy w doświadczeniu. Tutaj również sprawdziła się zasada im więcej-tym lepiej. Sprawdzi się również jej przeciwieństwo czyli im mniej-tym lepiej. Dlaczego? Czas trwania tego eksperymentu będzie też dłuższy jeśli testowane wersje podstron generują jak najmniejszą liczbę odsłon oraz jeśli będzie jak najmniejsza liczba użytkowników biorących udział w doświadczeniu. Uwaga(!), mała wskazówka: szacowany czas doświadczenia pomoże nam obliczyć Kalkulator Google!

Na dziś to już koniec-jeśli zainteresował Cię temat, zapraszam już za kilka dni na kolejną dawkę istotnych informacji o Optymalizatorze Witryny Google.

[/signinlocker]

fota2Autor: Michał Babiak
CEO SemStar sp. z o. o.

Moją misją jest zwiększenie poziomu świadomości przedsiębiorców dotyczącą marketingu internetowego oraz wszystkich osób zainteresowanych tą tematyką tak aby mogli czerpać nieustanne korzyści finansowe oraz rozwojowe z dobra internetu, odróżniając tym samym błędne informacje i usługi, które uniemożliwiają rozwój i osiągnięcie sukcesu.

Internet jest bardzo zaśmiecony, uważam że aktualne informacje dostępne w sieci, szkoleniach, książkach, prasie oraz przekazywane przez agencje reklamowe manipulują branżą, dostarczają potencjalnie wartościowe informacje oraz usługi ale tak naprawdę sprowadzają przedsiębiorców na złą drogę, wykorzystując ich niewiedzę. Narażają tym samym na duże koszty, błędne doświadczenia, utratę klientów a nawet zamknięcie firmy.

Głównym celem moich działań, jest pomoc i wsparcie udzielone jak największej ilości przedsiębiorstw i osób, które prowadzą swoje działania w internecie albo mają dopiero w planach rozwój swojej firmy i zarabianie pieniędzy w sieci. Tym samym podnieś poziom życia dzięki zdobytej wiedzy i korzyści finansowych wygenerowanych przez świadczone usługi.

Pomogłem już setką przedsiębiorstw, realizując i nadzorując setki kampanii. Wykorzystuje do tego swoją wiedzę i doświadczenie zdobywane w czasie 11 letniej praktyki zawodowej. Zrealizowałem kampanie z wydanym budżetem przekraczającym kilka milionów złotych. Pracowałem jako główny specjalista od marketingu w największych korporacjach oraz agencjach reklamowych w Polsce i Europie osiągając spektakularne sukcesy o, których można przeczytać w internecie oraz w zakładce doświadczenie.

Cieszę się z każdego sukcesu i radości swoich Klientów oraz Osób czerpiących wiedzę z moich materiałów. Ich zadowolenie nieustannie motywuje mnie do dalszego rozwoju i pracy. Głównie kieruje się wartościami takimi jak dobro, prawda i zaufanie.

Archiwa