ClickCease

Wiersze wykresu-nowy interfejs Google Analytics

utworzone przez | Cze 26, 2011 | Bez kategorii | 0 komentarzy

Po pojawieniu się nowego interfejsu w narzędziu w sieci aż zawrzało o nowych funkcjonalnościach. Opinie są podzielone. Dla nas jedną z ciekawszych i bardziej wartościowych nowych opcji są wiersze wykresu. Naszym zdaniem warto zapoznać się z nimi jak najprędzej i od razu zacząć je wykorzystywać.
[signinlocker]
Zastanawiacie się, co mogę nam one przynieść? Pozwalają na szybkie porównanie rozkładu w czasie dwóch dowolnych zmiennych. Przykładem tych zmiennych mogą być odwiedziny z ruchu organicznego i z ruchu bezpośredniego. w ten sposób mamy możliwość w prosty sposób porównywać trendy, a także obserwować jak zmieniał się udział danej zmiennej w całości ruchu.

Kolejne pytanie, które z pewnością niejeden z Was sobie zadaje to jak można skorzystać z wierszy wykresu? To nic trudnego. Należy wybrać dowolny raport, który akurat w danym momencie nas interesuje. Po jego wybraniu zaznaczamy do dwóch wierszy, a następnie klikamy przycisk: wiersze wykresu. I gotowe. W momencie gdy będziemy chcieli zmienić porównywaną metrykę, musimy przycisnąć wybraną metrykę w głównym wierszu raportu. Kolejnym przypadkiem może być inny widok niż tabela. W tej sytuacji wystarczy wcześniej zmienić widok danych na: dane. Później nie ma problemu z wykorzystywaniem wierszy wykresu w standardowy sposób.

Jeśli przedstawione przez nas informacje nie są wystarczające, polecamy zajrzeć do przygotowanego przez Google filmu instruktażowego poświęconemu tej funkcji. Znajdziecie go na kanale Google Analytics. Niestety, film nie występuję w polskiej wersji językowej, jest dostępny jedynie w wersji angielskiej.

Czy zapoznaliście się już z nowym interfejsem Google Analytics? Jak oceniacie nowe funkcje stworzone z myślą użytkownikach? Czy podobnie jak my uważacie, że wiersze wykresu są jedną z najlepszych i najbardziej cennych nowych funkcjonalności narzędzia? Koniecznie podzielcie się z nami swoją opinią.
[/signinlocker]

fota2Autor: Michał Babiak
CEO SemStar sp. z o. o.

Moją misją jest zwiększenie poziomu świadomości przedsiębiorców dotyczącą marketingu internetowego oraz wszystkich osób zainteresowanych tą tematyką tak aby mogli czerpać nieustanne korzyści finansowe oraz rozwojowe z dobra internetu, odróżniając tym samym błędne informacje i usługi, które uniemożliwiają rozwój i osiągnięcie sukcesu.

Internet jest bardzo zaśmiecony, uważam że aktualne informacje dostępne w sieci, szkoleniach, książkach, prasie oraz przekazywane przez agencje reklamowe manipulują branżą, dostarczają potencjalnie wartościowe informacje oraz usługi ale tak naprawdę sprowadzają przedsiębiorców na złą drogę, wykorzystując ich niewiedzę. Narażają tym samym na duże koszty, błędne doświadczenia, utratę klientów a nawet zamknięcie firmy.

Głównym celem moich działań, jest pomoc i wsparcie udzielone jak największej ilości przedsiębiorstw i osób, które prowadzą swoje działania w internecie albo mają dopiero w planach rozwój swojej firmy i zarabianie pieniędzy w sieci. Tym samym podnieś poziom życia dzięki zdobytej wiedzy i korzyści finansowych wygenerowanych przez świadczone usługi.

Pomogłem już setką przedsiębiorstw, realizując i nadzorując setki kampanii. Wykorzystuje do tego swoją wiedzę i doświadczenie zdobywane w czasie 11 letniej praktyki zawodowej. Zrealizowałem kampanie z wydanym budżetem przekraczającym kilka milionów złotych. Pracowałem jako główny specjalista od marketingu w największych korporacjach oraz agencjach reklamowych w Polsce i Europie osiągając spektakularne sukcesy o, których można przeczytać w internecie oraz w zakładce doświadczenie.

Cieszę się z każdego sukcesu i radości swoich Klientów oraz Osób czerpiących wiedzę z moich materiałów. Ich zadowolenie nieustannie motywuje mnie do dalszego rozwoju i pracy. Głównie kieruje się wartościami takimi jak dobro, prawda i zaufanie.

Archiwa